Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stanleyho pohár sa Bruins vyhýbal 39 rokov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

"Boston prelomil nadvládu domácich..."

Kapitán "BigZ" z malej "hokejovej krajinky" Slovenska "trímä" v Kanade, kolíske ľadového hokeja vysokóóo - takmer až k nebu - v ich svete vysoko cenenú trofej...!
Krásny, takmer neskutočný obraz z druhého konca sveta...
Možno, keby všetci traja - Chára, Krajčí aj Kaberle - bojovali na svetovom šampionáte v Bratislave podobne srdnato, odvážne, odhodlane a "nesmlouvavě", možno aj finále toho nášho šampionátu mohlo byť máličko iné...?
Veľmi veľa priaznivcov a fanúšikov dobrého hokeja ako zo Slovenska, tak aj z Česka si želalo "československé finále" - nakoniec sa ono splnilo v ďalekom Vancouveri a bolo krásne, dnes nad ránom aj dosť únavné, ale víťazné...!!!
Apropo: "Československá hokejová škola", iste na ňu nezabudli ani poslední držitelia Stanley cup z Boston Bruins z roku 1972, vtedajšie super hviezdy NHL Bobby Orr a Phil Espozito, ako v zápase s vynikajúcimi čechoslovákmi v Prahe iba tri sekundy pred koncom prvého súboja výberu NHL na Európskom kontinente zachraňovali "česť profesionálneho výkvetu NHL" - aspoň tak šťastne sa im s našimi hokejistami podarilo nakoniec uhrať remízu...?! Aj keď sme pred tým už boli niekoľko násobnými svetovými šampiónmi, v ich očiach sme možno boli iba akýmisi poloamatérskymi odvážlivcami?!
Aj Zdeno Chára, Krejčí a Kaberle im v BB naživo predviedli, že Praha 1972 nebola iba náhoda a naviac rozbili nymbus úspechov domácich klubov v 7 zápasových maratónov boja v NHL o SC...
Gratulujem Vám všetkým. Nakoniec sa to "československé finále" možno aj uskutoční v rámci priateľského zápasu kománd "Demitra-Chára", versus "Jágr-Krejčí", niekedy ku koncu leta v Bratislave, v Prahe - a aby sa ani východ neurazil, patrilo by sa ukázať vzácne trofeje aj fanúšikom v Košiciach - veď poctivo plnili v máji Steel Arénu, aj keď im šťastie neprialo fandiť jedným aj druhým naživo...
Napokon je čo aj ukazovať - bronz z Bratislavy, Stanleyho "čašu" z Vancouveru, ďalšie trofeje mnohých našich hokejistov zo Slovenska aj Česka z celého radu Európskych líg, dokonca aj z KHL...?!
Príjemný oddych, veľa šťastia Vám do ďalších sezón želám všetkým - aj Vašim priaznivcom.
 

Pekne si to, vejre

prepadla ta nostalgicka chvilka.
 


Najčítanejšie na SME