Spartak Moskva vyhral nad HC Lev 4:2

TASR|4. feb 2012 o 16:18

Hráči HC Lev Poprad prehrali v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade ruského tímu Spartak Moskva 2:4.

MOSKVA.

Zverenci trénera Radima Rulíka najbližšie privítajú v stredu 15. februára na domácom ľade Avtomobilist Jekaterinburg (19.00).

ico

Spartak Moskva - HC Lev Poprad 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 3. Bodrov (Gubin, Komaristyj), 37. Nikoncev (Komaristyj), 47. A. Juňkov (RUŽIČKA, Gubin), 60. Zavaruchin (Michajlov) - 28. ŠPIRKO (Novotný, MRÁZ), 33. Lundberg (Fabricius, MRÁZ). Rozhodovali: Zacharov, Kadyrov (obaja Rus.) - Dedjulja, Goljak (obaja Biel.), vylúčení: 6:7, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, 1800 divákov.

Spartak Moskva: Borisov Bodrov, Budkin, Baranka, Pokrovskij, Benua, Antonovskij, Makarov Ružička, Berdnikov, A. Juňkov - M. Juňkov, Zavaruchin, Michajlov - Gubin, Komaristyj, Nikoncev - Škenin, Voronin, Pristupljuk

HC Lev Poprad: Laco - Sigalet, Hellström, Mezei, Hunkes, Lewis, Štrbák - Sekáč, Lundberg, Novotný - Špirko, Šaršok, Mráz - Matai, Fabricius, Ježek

Vstup do stretnutia vyšiel domácim hráčom, ktorý sa v 3. minúte po presnej strele Bodrova ujali vedenia - 1:0. Hostia mohli odpovedať v presilovej hre, ale šance Novotného a Sekáča zneškodnil Borisov. V ďalšom priebehu hry zneškodnil príležitosti domáceho mužstva Laco, keď sa postupne nepresadili Michajlov, Zavaruchin, Gubin a ani Nikoncev.

Hneď na začiatku druhej tretiny sa Spartak "zahryzol" do svojho súpera, ale brankár hostí dokázal odolať. Po góle volali predovšetkým šance Bodrovova a Michaila Juňkova. "Levi" odpovedali v 28. minúte, keď využili početnú výhodu o jedného hráča. Do streleckej listiny sa zapísal Špirko, ktorý dopravil vyrazený puk za Borisovov chrbát - 1:1.

O päť minút neskôr zužitkovali hostia aj ďalšiu presilovku a po prvý raz ich poslal do vedenia Lundberg - 1:2. Domáci tím však do konca druhej časti vyrovnal, keď sa v 37. minúte dokázal presadiť Nikoncev - 2:2. O dve minúty neskôr sa rútil na bránku hostí osamotený Alexandr Juňkov, no Laco podržal svoj tím.

Do tretieho dejstva nastúpili aktívnejšie hráči hosťujúceho mužstva, no príležitosti Lundberga, Novotného a Fabriciusa zostali nevyužité. Zahrmelo tak na opačnej strane a v 47. minúte skóroval Alexandr Juňkov, ktorý využil vylúčenie Sekáča - 3:2. O štyri minúty neskôr mal gól na hokejke Budkin, Laco však vytiahol dobrý zákrok. V závere stretnutia odvolali "levi" Laca z bránky, no inkasovali štvrtý gól z hokejky Zavaruchina - 4:2.

Výsledky ostatných zápasov KHL:

Viťaz Čechov - Dinamo Minsk 3:2 (1:2, 2:0, 0:0) - Ladislav Nagy 1+0, Jaroslav Obšut (obaja Minsk) 0+1

Severstaľ Čerepovec - CSKA Moskva 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) - Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý zápas

Torpedo Nižnij Novgorod - Sibir Novosibirsk 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1.2, 0:0 - 0:0, 0:1)

OHK Dinamo Moskva - Metallurg Novokuzneck 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)