Lev prehral v Moskve s CSKA vysoko 1:6

(Autor: TASR)
SITA|23. okt 2011 o 15:13

Popradským hokejistom sa v Moskve nedarilo. V súboji ôsmeho tímu Západnej konferencie s deviatym jednoznačne prehrali.

11. Viíťaz 15, 8

MOSKVA. Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade CSKA Moskva 1:6.

Slovenský účastník nevrátil svojmu divíznemu rivalovi, ktorého vedie Július Šupler, prehru z prvého vzájomného zápasu.

Poprad je naďalej v tabuľke Západnej konferencie KHL na 9. mieste, za momentálne ôsmym Čerepovcom zaostáva o 3 body.

Hokejisti CSKA mali od začiatku miernu prevahu, ale šance si vypracovali aj hosťujúci hráči. Skóre otvoril v 19. min pred Dubom v presilovke osamotený Tomáš Surový.

Domáci tým získali výhodu a v úvode druhej dvadsaťminútovky mohli ešte niekoľkokrát skórovať. V 25. min však nevyužili v oslabení prečíslenie troch na jedného a pykali. V 26. min sa dostal do nájazdu hráč HC Lev Tomáš Netík a prestrelil Staňu.

Moskovčania však rýchlo odpovedali a Zubov vrátil CSKA vedenie. Rovnaký hráč v 34. min zakončil do odkrytej časti bránky - 3:1. Do konca druhej tretiny vyšla domácim ešte jedna presilovka a Niklas Persson upravil na 4:1.

V záverečnej tretine CSKA zveľadil svoj náskok. Piaty gól domácich padol krátko po ich presilovej hre, keď domáci hráči zostali v nápore a v 55. min upravili na 5:1 zásluhou Pašnina. Gólovu bodku za týmto duelom dal v 56. min Baďukov.

ico

CSKA Moskva - HC Lev Poprad 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 19. Surový (Persson), 28. Zubov (Guskov, Kugryšev), 34. Zubov (Kugryšev, Barbašev), 38. Persson (Guskov), 55. Pašnin (Persson), 56. Baďukov (Rylov) - 26. Netík (Sigalet)

Zostava HC Lev: Duba - Mezei, Pilař, Sigalet, Hunkes, Klouček, Lewis, Jank - Bartečko, V. Nedorost, Nagy - Netík, Mikúš, Špirko - Rudolf Huna, Kristek, Chabada - Fabricius, Lundberg, DaSilva - Sekáč

Výsledky zostávajúcich nedeľňajších stretnutí KHL:

Barys Astana - Amur Chabarovsk 0:4 (0:0, 0:2, 0:2) - Ján Lašák (Amur) odchytal celý duel

Traktor Čeľabinsk - Magnitogorsk 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Avtomobilist Jekaterinburg - Chanty Mansijsk 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Nižnij Novgorod - Atlant Mytišči 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)

OHK Dinamo Moskva - Dinamo Riga 2:5 (0:0, 0:0, 2:5) - Dominik Graňák (OHK Dinamo) 1+0

Domov»Hokej»KHL»Lev prehral v Moskve s CSKA vysoko 1:6