Demitru naštartovala olympiáda

Pavol Demitra v zápase proti Columbusu.
Pavol Demitra v zápase proti Columbusu. (Autor: TASR/AP)
Tomáš Prokop|3. mar 2010 o 20:00

Slovenský útočník odohral v drese Vancouvru jeden z najlepších zápasov v sezóne.

BRATISLAVA. Pavol Demitra (na snímke TASR/AP) ukázal na olympijských hrách, že je definitívne späť. Zranené rameno, ktoré ho vyradilo na viac ako pol roka, je úplne v poriadku.

Dubnický odchovanec patrí stále medzi výborných útočníkov. V prvom stretnutí po návrate z olympiády odohral jeden z najlepších zápasov v sezóne. Na ľade Columbusu pomohol Canucks k výhre 4:3 po predĺžení gólom a v zápase odohral viac ako 20 minút, najviac spomedzi všetkých útočníkov tímu.

„Dnešný zápas mi vyšiel, konečne som zdravý. Dúfam, že budem pokračovať v podobných výkonoch," povedal líder nášho výberu na olympijskom turnaji. Demitrovi verí aj tréner Alan Vigneault, ktorý ho začal viac nasadzovať na presilovky.

„Paľo odohral jeden z najlepších zápasov v našom drese. Je vidieť, že je hladný po hokeji," povedal Vigneault pre denník Vancouver Sun.

Okrem toho ho tréner preradil z tretieho útoku do druhej formácie k Ryanovi Kesslerovi a Masonovi Raymondovi.

„Je skvelé, že hráme opäť spolu v útoku. Olympiáda mu pomohla a verím, že bude pokračovať v rovnakých výkonoch," vyzdvihol Slovákovu hru pre stránku faceoff.com americký center Kessler.

Vancouverský denník doslova píše, že nárast Demitrovej produktivity a sebavedomia je pre miestny klub výborná správa. Preto by vedenie tímu nemalo uvažovať nad jeho výmenou do iného klubu.

Hru 35-ročného člena All Star tímu kanadskej olympiády ocenili aj fanúšikovia Canucks. Tí ho jasne označili v ankete na klubovej stránke za hráča, ktorý sa zo ZOH vrátil v najlepšej forme. Slovenský útočník skončil na prvom mieste so ziskom 42 % všetkých hlasov, za ním nasledoval z 12,56 % Nemec Christian Erhoff.

Demitra bodoval aj v ankete, ktorá hovorila o úspechoch hráčov Vancouvru na ZOH. Predbehol ho len miláčik domácich tribún, brankár Roberto Luongo.