Hráč Washingtonu zasunul puk do brány hlavou

Peter Filin|23. feb 2012 o 12:20

Dvadsaťštyriročnému hokejistovi sa podarilo streliť gól futbalovým spôsobom - hlavou.

BRATISLAVA. V polovici poslednej tretiny zápasu Ottawa - Washington sa zdalo byť za stavu 4:1 pre domácich už všetko rozhodnuté.

Vtedy hráč hostí Jason Chimera nakorčuloval do tretiny domácich, vyslal ľahkú strelu na bránu domácich, puk sa odrazil od chrbáta obrancu Ottawy a narazil do tváre Mathieua Perreaulta a od nej sa odrazil do odkrytej brány Ottawy.

Kuriózny gól platil, pretože hráč Washingtonu sa nijak nesnažil zmeniť smer puku. Hosťom tento gól aj tak nepomohol. Vo zvyšných desiatich minútach zápasu sa im nepodarilo vyrovnať ani znížiť.

Naopak domáca Ottawa poistila svoje víťazstvo gólom do prázdnej brány v záverečnej powerplay a vyhrala nad Washingtonom 5:2.