Lev vyhral na ľade Čechova 3:0

(Autor: SITA)
TASR|31. jan 2012 o 18:08

Tri body Špirka, pozorná defenzíva a čisté konto brankára Laca rozhodli o víťazstve popradského tímu.

ČECHOV. Hráči HC Lev Poprad zvíťazili v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade ruského tímu Viťaz Čechov 3:0.

Slovenský útočník Rastislav Špirko si pripísal na konto gól a dve asistencie. Zverenci trénera Radima Rulíka zaznamenali štvrtý triumf v sérii, najbližšie sa predstavia vo štvrtok 2. februára na ľade Severstaľu Čerepovec.

Obranca Jaroslav Obšut prispel gólom a asistenciou k triumfu jeho Dinama Minsk v pomere 4:2 na ľade Severstaľu Čerepovec v jednom z pätice utorkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy.

O jednu asistenciu si obohatil štatistiky aj ďalší zadák spod Tatier Ivan Baranka, ktorý sa podieľal nahrávkou na jedinom góle Spartaka Moskva, ktorý prehral moskovské derby na ľade CSKA 1:4.

Prehru po nájazdoch si pripísal brankár Ján Lašák, ktorého Amur Chabarovsk podľahol ako hosť Torpeda Nižnyj Novgorod 2:3, slovenský gólman eliminoval 33 z 35 pukov domácich.

V prvom utorkovom zápase vyhral v stretnutí dvoch najhorších tímov Černyševovej divízie Sibir Novosibirsk na vlastnom ľade nad Metallurgom Novokuzneck 3:2 po nájazdovom rozstrele.

ico

Víťaz Čechov - HC Lev Poprad 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 25. Novotný (Sekáč, ŠPIRKO), 27. Novotný (Sekáč, ŠPIRKO), 54. ŠPIRKO (Novotný), Rozhodovali: Buturlin, Zacharov - Zacharenko, Medvedev, vylúčení: 4:4, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0.

Víťaz Čechov: Denisov - Chafizullin, Kudinov, Golovkov, Korovkin, Bogomolov, Tatalin, Trosčinskij - Jablonski, Posnov, Belousov - Timkin, Fedosejev, Lesnuchin - Koľčev, Točickij, Gončarov - Dvurečenskij, Romanov, Tuljakov

HC Lev Poprad: Laco - Hunkes, Mezei, Sigalet, Hellström, Lewis, Štrbák - Huna, Lundberg, Bartečko - Novotný, Špirko, Sekáč - Ježek, Matai, Fabricius - Csányi, Šaršok, Mráz

Hráči Čechova začali aktívnejšie, z úvodnej presilovky pri vylúčení Mráza však nevyťažili nič. Poprad prvýkrát pohrozil strelou Hunu od modrej, ktorú Denisov zneškodnil.

Domáci gólman si bez väčších problémov poradil aj s delovkou Fabriciusa. Lev v závere tretiny vystupňoval tlak a v 19. minúte mohol streliť gól do šatne, pokus Lundberga z ľavého kruhu však skončil na betóne Denisova.

Na začiatku druhej tretiny putoval na trestnú lavicu Jablonski a Novotný bombou od modrej zabezpečil Popradu vedenie. O dve minúty bolo už 0:2, keď ďalšie vylúčenie Jablonského potrestal opäť Novotný, ktorý rovnako ako pri prvom góle zúročil kombináciu Sekáča so Špirkom.

V 34. minúte mohol český krídelník po peknej individuálnej akcii zavŕšiť hetrik, Denisov však domácich podržal. V úvode záverečnej tretiny prečkal Lev bez ujmy vylúčenie Ježka.

V 54. minúte zasadil definitívne K.O. Čechovu Špirko. Laco si až do konca zápasu udržal čisté konto a Poprad po plnom zásahu na ľade najslabšieho tímu Západnej konferencie znížil stratu na ôsme Dinamo Riga na 9 bodov, Lotyši však majú tri zápasy k dobru.