Slovan dostal v Skalici nakladačku, prehral 0:10

Tibor Višňovský sa teší z gólu do brány Slovana Bratislava.
Tibor Višňovský sa teší z gólu do brány Slovana Bratislava. (Autor: SITA)
SITA|28. dec 2011 o 19:12

Hokejisti HK 36 Skalica deklasovali v šlágri 33. kola extraligy Slovan Bratislava 10:0 a dostali sa na čelo tabuľky pred doterajšieho lídra.

Poprad otočil v Nitre z 0:2

Domáci Nitrania začali dobre a už v 7. min mohol otvoriť skóre duelu M. Hruška, proti bol však brankár Popradu Melicherčík. Ten prvýkrát inkasoval v 9. min, keď v presilovke napriahol od modrej Rais a puk skončil v popradskej bránke. Na 2:0 zvýšil v 13. min Káčer, ktorý zužitkoval peknú prihrávku od Piačku. Potom "čaroval" gólman Nitry Fedor, keď zneškodnil šance Rapáča, P. Svitanu či R. Suchého.

V 22. min však nestačil na presilovkový pokus R. Rapáča. Vyrovnanie priniesol v 28. min Kmiťov prienik a zakončenie Škoviru. Tretí popradský gól dosiahol v 35. min Koskinen, keď Fedor nestačil na jeho blafák po peknom prieniku Vandasa. O minútu neskôr Fedor "vychytal" R. Rapáča aj P. Svitanu. Zahanbiť sa nenechal ani Melicherčík a zneškodnil pokusy M. Štefanku aj M. Hrušku.

V treťom dejstve upravil na konečných 2:4 P. Svitana po kombinácii s Krotákom a R. Rapáčom. Poprad mohol pridať aj piaty gól, ale Vandas v 53. min nepremenil trestné strieľanie.

ico

HK Nitra - HK AutoFinance Poprad 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Góly: 9. Rais (Ďurák), 13. Káčer (Piačka) - 22. R. Rapáč (Koskinen, R. Suchý), 28. Škovira (Kmiť, Jáchym), 35. Koskinen (Vandas), 51. P. Svitana (Kroták, R. Rapáč)

Vylúčení: 4:3, navyše: M. Hurška (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Junek, Brath, 1654 divákov

Nitra: Fedor - Rais, Ďurák, M. Hruška, Kružík, Árvay, Gurčík, König, K. Grman, Hrudík - Hrnka, M. Štefanka, Martin Segľa - Šumichrast, Valčák, Fojtík - Piačka, Káčer, M. Bača - Púchovský, Sucharda, Jasinský

Poprad: Melicherčík - D. Brejčák, R. Suchý, Kovačevič, Š. Fabian, A. Novotný, Jáchym, Malina, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - Škovira, Vaic, Kmiť - P. Svitana, A. Kroták, R. Rapáč - Paločko, Miroslav Hlinka, S. Takáč

Pozápasové hodnotenia:

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: "My sme mali veľké problémy so zostavou. Káder máme veľmi oklieštený a vypadlo nám z neho ďalších šesť hráčov. Museli sme hrať na tri päťky a to bol jeden z dôvodov prečo sme ten zápas prehrali. Mali sme však dobrý vstup, Poprad sme tým možno zaskočili, ale s postupom času nás Poprad prevýšil a vyhral zaslúžene."

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: "Mali sme nevydarený vstup do zápasu, až od druhej polovice prvej tretiny sme zvýšili aktivitu a zrýchlili kombináciu. Vytvorili sme si tlak i dosť šancí, ale nedali sme góly. V druhej tretine sa nám podarilo otočiť výsledok a v tretej tretine sme umnou hrou kontrolovali naše vedenie. Nedá sa hovoriť, že začiatok sme podcenili, asi sme ešte boli v autobuse."

Späť na začiatok článku

Skalica rozdrvila Slovan

Stretnutie medzi prvými lídrami extraligovej tabuľky začalo podľa očakávania v rýchlom tempe a ofenzívnou hrou. Skaličania sa ujali vedenie už v 2. min presným zásahom T. Višňovského a o tri minúty neskôr pridal druhý gól Lušňák do odkrytej bránky hostí. Slovan sa však nenechal zaskočiť a naďalej hral so Skaličanmi vyrovnanú partiu. Po tlaku domáceho mužstva a vylúčení na strane belasých sa do príležitosti dostal Šátek a aj s trochou šťatia prekonal Konráda pomedzi betóny - 3:0. Už o dve minúty neskôr mohol prvý útok Slovana skorigovať, ale Lakosil napokon nemusel zasahovať.

Prvý gól v druhej tretine prišiel ešte rýchlejšie ako v prvom dejstve, keď už v 34. sekunde skóroval J. Hruška po spätnej prihrávke Pálffyho. V ďalšom priebehu hry boli skalickí hráči aktívnejší a ojedinelé útoky hostí dokázal Lakosil bez väčších problémov zneškodniť. Od 34. min pokračoval skalický gólostroj, keď postupne sa do streleckej listiny zapísali Vyrúbalík, Klejna a Šmach. Hosťom pritom nepomohla ani výmena brankára.

Ani v III. tretine sa hráčom Slovana, v bránke opäť s Konrádom, nedarilo nájsť recept na skalickú obranu. Skaličania pokračovali v ofenzívnej hre a skóre v ich prospech narastalo. Už na 8:0 zvýšil pred vypredaným štadiónom J. Hruška a v 50. min pridal ďalší gól Šmach po peknej spolupráci so R. Školiakom. Vytúžený desiaty gól dosiahli domáci v 52. min, dosiahol ho R. Školiak po prihrávke Pálffyho. Ten si na svoje konto pripísal spolu päť asistencií.

Slovan naposledy inkasoval desať gólov sezóne 2006/2007, keď v januári 2007 podľahol na domácom ľade Dukle Trenčín 1:10.

ico

HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)

Góly: 2. T. Višňovský (Lušňák), 5. Lušňák (Obdržálek, Kloz), 15. Šmach (Holovič, M. Šátek), 21. J. Hruška (Pálffy, R. Školiak), 34. Vyrúbalík (R. Školiak, Pálffy), 35. Klejna (T. Mikúš), 36. Šmach (Pálffy, J. Hruška), 47. J. Hruška (Pálffy, Vyrúbalík), 50. Šmach (J. Hruška, R. Školiak), 52. R. Školiak (Pálffy, J. Hruška)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Šefčík, Výleta, 4100 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, Srnec, I. Jankovič, Gula, T. Magušin - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Holovič, M. Šátek - Klejna, R. Konečný, T. Mikúš

Slovan: Konrád (34.-40. Orčík) - Švarný, Štajnoch, P. Frühauf, Ďatelinka, Jass, Dobroň, L. Kozák - Šatan, Lipiansky, M. Bartánus - Preisinger, Kukumberg, D. Skokan - Bulík, M. Macho, M. Bakoš - D. Buc, M. Sloboda

Hodnotenie trénerov:

Peter Oremus, tréner Skalice: "Náš výkon bol zodpovedný, kolektívny. Prístup k všetkým herným povinnostiam splnili hráči na sto percent. Jednoducho výkon celého kolektívu priniesol úspech a potešil maximálnu divácku návštevu."

Štefan Mikeš, tréner Slovana: "Výsledok hovorí za všetko. Vyhrali sme deväť stretnutí v rade doteraz, človek môže aj prehrať, ale to akým spôsobom sme prehrali, to je naozaj katastrofa. Hokej sa hrá na góly, my sme ich dostali desať, nedali ani jeden to je výsledok. Taký je hokej, respektíve taký zápas sme odohrali dnes. Nemám viac čo k tomu dodať."

Žilina si v nájazdoch vybojovala v Martine víťazstvo

Súboj deviateho so siedmym priniesol v úvodnej tretine celkom zaujímavý hokej. Domáci hrajúci iba s tromi päťkami boli v prvej 20- minútovke nebezpečnejší, ale z viacerých veľkých príležitostí využili len jednu, keď sa ujala strela Krišku v 5. minúte. Na Lacovi si postupne vylámali zuby Galamboš,, Važan po nájazde, Drgoň i Markovič. Hostia čakali na svoju príležitosť. Tá prišla v 13. minúte, keď bratia Hunovci v oslabení využili chybu Ižvolta a Richard Huna vyrovnal. Strelecké pokusy Smotrilu a Siváka chytil pozorný Dzubina.

Aj v druhej tretine začali domáci lepšie a po peknej akcii Škodu v 26. minúte opäť viedli. Potom sa prebrali aj hostia. V 33. minúte domácich podržal Dzubina pri šanci Smotrilu. Hladký priebeh stretnutia narušili štyri delobuchy z tábora fanúšikov Žiliny. V 36. minúte mohol zvýšiť Škoda, ale Laco bol proti. Martin v tejto časti nevyužil štyri presilovky. V závere druhej tretiny mal šťastie, keď Drevenák netrafil prázdnu bránku.

V úvode tretej tretiny Devečka prekvapil Dzubinu strelou od modrej a druhýkrát bolo vyrovnané. Potom prišla séria chýb domácich a Dlouhý v 47. minúte strhol vedenie na stranu hostí. Keď sa už zdalo byť rozhodné o víťazstve Žiliny, druhýkrát sa presadil Kriška a v 54. minúte vyrovnal. Gól už do konca tretej tretiny ani v predĺžení nepadol. A tak o dvoch bodoch pre hostí rozhodol Sivák v druhej sérii samostatných nájazdov.

ico

MHC Mountfield Martin - MsHK DOXXbet Žilina 3:4 pp a sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0 - 0:1)

Góly: 5. Kriška (Šišovský, Zukal), 26. V. Škoda (Kriška), 54. Kriška (V. Škoda) - 13. Richard Huna (Róbert Huna), 42. D. Devečka (P. Sivák, Michajlov), 47. Dlouhý (V. Nemec), rozhodujúci sam. nájazd premenil P. Sivák

Vylúčení: 3:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík - Valach, P. Korba, 2100 divákov

Martin: Dzubina - Drgoň, Vartovník, Zukal, Brcko, Tupý, Škumát - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Šišovský - Macejka, Miroslav Ižvolt, M. Sobota, od 50. J. Cíger

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Houdek, T. Bokroš, Krčula - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - T. Sýkora, Linet, J. Kubiš

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Ďakujem hráčom za obrovskú snahu, obetavosť a celkový výkon. Chýbajú nám štyria obrancovia, preto sme hrali iba na tri formácie. Hráči stratili v zápase veľa síl a ja ich v tejto neľahkej situácii, aká v Martine panuje, obdivujem. Dokazujú, že hokej chcú hrať. Dnes nám chýbalo aj šťastie v koncovke, lebo na gól sa natrápime, kým Žilina vyťažila z minima maximum.

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Do Martina sme prišli bodovať, ale prvé dve tretiny neboli z našej strany dobré. Pod tlakom súpera sme robili veľa chýb v obrane. Až v poslednej tretine sa hráči upokojili, začali viac korčuľovať a aj preto sme zvrátili stav. Škoda dvoch našich hluchých striedaní, počas ktorých Martin vyrovnal. Som rád, že sme v nájazdoch uspeli a vezieme si domov dva body."

Zvolen odišiel z Trenčína s piatimi gólmi

Zvolen patril vždy k aktérom, ktorí si neraz poradili i s lídrom súťaže. V stredu bojoval s Duklou o lepšie umiestnenie v baráži o play off. Lepšie sa rozkorčuľovali domáci, keď od prvej minúty hrali presilovku, na Škrečka však ani nevystrelili. O to lepšie sa im darilo od piatej minúty, keď početnú prevahu hral Zvolen, čo Dukle nevadilo. Fabušovu prihrávku nezištne prihral Tvrdoň a bolo 1:0.

V priebehu tretiny ostali ešte dve šance nevyužité, ale v úvode druhej časti sa čakala zmena systému hostí na útočnejší prehľad Dukly, čo sa však nestalo a v 24. minúte rozvlnil sieť Škrečkovej svätyne Mikula. Od 26. minúty prevzali hru Zvolenčania, nakoľko hrali po sebe dve presilovky o jedného hráča, ale Kováč sa prekvapiť nedal.

Mierna prevaha pre domácich pokračovala aj v treťom dejstve. Od 47. minúty hrali presilovku dvakrát po sebe hostia, ale Kováč sa prekvapiť nedal. V 48. minúte hrali presilovku pre zmenu domáci a o desať sekúnd výhody o jedného hráča Melichárek prestrelil všetko vrátane brankára Škrečka.

V závere stretnutia sa hra trocha pritvrdila a pri hre štyroch na štyroch Fabuš V 58. minúte zvýšil na konečných 5:0. Zvolen podal slabší výkon, nevychádzala mu streľba a v závere aj sily.

ico

Dukla Trenčín - HKM Zvolen 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 6. R. Tvrdoň (P. Fabuš), 16. M. Filo (Radulay, Lelkeš), 25. Mikula ( Sojčík, A. Šťastný), 47. Melichárek (Vizváry, Tybor), 58. P. Fabuš (R. Tvrdoň)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc - Zvrškovec, V. Snášel, 2230 divákov

Trenčín: V. Kováč - M. Habšuda, Trefný, M. Biro, Gabriš, Vizváry, Štindl - Pardavý, P. Fabuš, R. Tvrdoň - Mikula, Sojčík, A. Šťastný - Tybor, J. Gašparovič, Melichárek - Radulay, M. Filo, Lelkeš

Zvolen: Škrečko - Mucha, Marek Ďaloga, Vantroba, Juraško, Hraško, Korhonen, Ťavoda, Lubor Pokovič - Leskovjanský, M. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Škvaridlo, Trochta, Otčenáš - Zuzin, Síkela, Méry

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Som rád, že sme po predchádzajúcich nevydarených zápasoch potešili divákov nielen víťazstvom na nulu, ale aj predvedenou hrou. Mužstvo zahralo konsolidovane, vydarili sa nám viaceré pekné veci, strelili sme množstvo gólov a veľmi dobre nám zachytal aj brankár. Potrebujeme takéto zápasy, aby sme stále mohli pracovať na našom sebavedomí a ďalej napredovali. Zvolen ukázal sympatický výkon, o to viac nás táto výhra teší. Chcel by som ešte popriať fanúšikom všetko dobré do roku 2012 a najmä veľa zdravia."

Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Zápas sa odohral v vysokom tempe, nasadenie nechýbalo na oboch stranách, takže diváci videli kvalitné stretnutie. Prvý gól sme dostali pri našej vlastne presilovke, čo súperovi výrazne pomohlo. Domáci nás prevyšovali svojím dôrazom v priestore pred bránkou a náš výkon sa zlepšil až od stavu 0:3. Myslím si, že naša vysoká prehra je príliš krutá, ale Trenčín podal dobrý výkon a jeho víťazstvo je zaslúžené."

Košice z Banskej Bystrice s víťazstvom

Banskobystričania nastúpili bez Tománka, ktorého vedenie klubu vyradilo z kádra, a Paľova, ktorý má zranený členok. Košice prišli pod Urpín bez Deyla a Jenčíka a v prvej tretine toho veľa neukázali. V úvode mali šance Jokila a Marcinek, najväčšiu príležitosť však nevyužil v 7. min Kristoffersson, keď nezasunul puk do odkrytej bránky Hyláka. "Barani" mali prevahu, ale chýbali šance. Chorošuna zamestnával iba košický útočník Marcel Haščák, a to strelami v 12. a 15. min. Domáci v úvodnom dejstve nevyužili ani presilovku. Hostia sa prebrali až v samom závere I. tretiny, nebezpečný bol prienik P. Bartoša po pravej strane a jeho strela z kruhu, keď puk vyrazil domáci brankár iba koncom hokejky.

Hostia mali dobrý vstup do druhej tretiny, nevyužili veľké príležitostí, po Gronovej prihrávke sa nepresadil pred Chorošunom voľný Mlynarovič, ktorý následne po Miklíkovej strele nevedel puk dostať za chrbát gólmana "baranov" ani z dorážky. Zblízka neuspel ani Pašek. Domáci mali príležitosť v 23. min, Marcinek neprekonal Hyláka a po ňom Češík nedopravil puk do odkrytej bránky Košíc. Následne prišiel trest v presilovke úradujúceho majstra, po strele Kolbu sa na dvakrát presadil Zálešák - 0:1.

Bystričania mohli vyrovnať, v 27. min Kokavec pred odkrytou bránkou mieril do bočnej siete a v 32. min sa zoči-voči Hylákovi nepresadil Jokila. Domáci nevyužili ani päťminútovú presilovku, keď Pašek išiel za faul na Nemčeka predčasne pod sprchy. V závere II. tretiny mohol zvýšiť vedenie hostí v dobrej šanci S. Gron, z domácich hráčov mali vyrovnanie na hokejke Kristoffersson s Heizerom.

Začiatok III. tretiny vyšiel lepšie hosťom, ktorí mohli streliť poisťovací gól, no šance nevyužili Gron a v presilovke Zálešák. Košický kapitán sám pred Chorošunom mieril v 52. min iba do žŕdky. Domácich akoby táto šanca prebrala, vytvorili si tlak, no nevedeli skórovať ani v presilovke. Podarilo sa im to až v 55. min, keď Češík vyhral vhadzovanie a M. Grman spoza kruhu poslal puk za chrbát Hyláka - 1:1.

Záver bol dramatický, pretože Košičania hrali presilovku a na poldruha minúty sa nasťahovali do útočného pásma. Z veľkého tlaku však neskórovali a nepodarilo sa im streliť gól ani na začiatku predĺženia v presilovke štyroch proti trom, šancu mal Dravecký. Pri rovnovážnom počte hráčov na ľade mala miernu prevahu Banská Bystrica, ale hralo sa už opatrne. Napokon rozhodovali samostatné nájazdy, v ktorých sa najprv presadil P. Bartoš a po ňom aj Michel Miklík.

ico

HC'05 Banská Bystrica - HC Košice 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 55. M. Grman (Češík) - 25. Zálešák (Kolba, Dravecký), rozhodujúci sam. nájazd premenil P. Bartoš

Vylúčení: 8:6, navyše: D. Pašek (Košice) 5+DKZ za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Rovenský, Stano, 2078 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Kubka, M. Grman, Cebák, Cunik, Brňák, Bambúch, Beňa - Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec - T. Hričina, Jokila, Hvila - Marcinek, Češík, Kútny - Lamper, Nemček, od 41. bez Nemčeka

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan, Slimák - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Mlynarovič - Spilar, Marcel Haščák, D. Pašek - T. Petruška, Marcel Baláž, Gmitter

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Nič iné mi nezostáva, iba pochváliť hráčov za predvedený výkon. Vytvorili sme si dostatok šancí, aby sme zvrátili vývoj stretnutia, ktorý sme prehrávali 0:1. Kritizovať môžem iba premieňanie gólových príležitostí, keď sme nedokázali skórovať ani do prázdnej bránky. Za stavu 0:1 sme dali do toho všetko, súpera sme často dostali pod tlak. Mali sme aj prevahu, keď súper odpaľoval puky, no ani v týchto situáciách sme nemali potrebné šťastie. Verím, že po Novom roku sa to otočí a v týchto činnostiach sa zlepšíme."

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Bolo to dramatické stretnutie, v ktorom si myslím, že sme boli aktívnejší. Vytvorili sme si aj šance, ale žiaľ, nepremenili sme ich. Naopak, dostali sme vyrovnávajúci gól, ale napokon rozhodla väčšia túžba vo víťazstve a ňou sme vyhrali tento zápas."

Domov»Hokej»Slovensko»Slovan dostal v Skalici nakladačku, prehral 0:10