HC Lev si poradil s moskovským Dinamom 4:1

(Autor: TASR)
TASR|30. sep 2011 o 20:20

Víťazstvo Popradu spečatil v 57. minúte pri súperovej power play Chabada strelou do prázdnej brány.

MOSKVA. Hokejisti HC Lev Poprad dosiahli v piatok druhé víťazstvo v Kontinentálnej hokejovej lige, keď si vo svojom siedmom zápase poradili s Dinamom Moskva 4:1.

Triumf Leva v prvom dueli štvorzápasovej domácej šnúry a celkovo treťom vystúpení na popradskom ľade zariadili slovenskí útočníci Juraj Mikúš a Rastislav Špirko, ku ktorým sa gólovo pridali Česi Václav Nedorost a Martin Chabada.

HC Lev Poprad - Dinamo Moskva 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 28. Nedorost (NAGY, MIKÚŠ), 29. ŠPIRKO, 55. MIKÚŠ (ŠTRBÁK), 57. Chabada - 32. Solovjev (Soin). Rozhodovali: Bulanov (Rus.), Odinš - Eglitis, Balodis (všetci Lot.), vylúčenia: 11:9, navyše Nagy (Lev) osobný trest DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4404 divákov (vypredané).

HC Lev Poprad: Duba - Štrbák, Pilař, Sigalet, Hunkes, Mezei, Lewis, Jank - Nagy, Nedorost, Bartečko - Chabada, Netík, Da Silva - Ölvecký, Mikúš, Huna - Špirko, Lundberg, Fabricius - Sekáč

Dinamo Moskva: Jeriomenko - Gorochov, Graňák, Solovjev, Jalasvaara, Bojkov, Ščadilov, Barancev - Kvapil, Gorovikov, Komarov - Kokarev, Pestunov, Černov - Koňkov, Soin, Kozlov - Kudašov, Šafigulin, Volkov

V prvej polovici úvodnej tretiny si ani jedno z mužstiev nevypracovalo žiadnu vážnejšiu príležitosť. Až v 11. minúte dal o sebe vedieť prvý útok hostí, k nebezpečnému ohrozeniu Dubovej brány sa však nedostal.

O dve minúty neskôr mohli domáci otvoriť skóre, keď Jeriomenko iba vyrazil Hunkesovu strelu pred seba, no Nagy ani Nedorost sa k dorážke nedostali. Necelé tri minúty pred prvou prestávkou vytiahol Duba efektný zákrok lapačkou po tvrdej strele Kokareva.

Domáci gólman sa proti Kokarevovi vyznamenal aj na začiatku druhej dvadsaťminútovky, keď zneškodnil jeho tutovku v súboji jedného na jedného. Góly začali padať až od polovice zápasu. V 28. minúte na radosť vypredaného popradského hľadiska otvoril v presilovej hre skóre Nedorost.

Už o necelú minútu viedol Lev dvojgólovým rozdielom, keď Špirko zachytil chybnú rozohrávku súpera a chladnokrvne zakončil. Moskovčania odpovedali v 32. minúte kontaktným gólom Solovjeva v početnej výhode o dvoch hráčov.

Hostia mali vyrovnanie na dosah v 45. minúte, keď Duba neudržal strelu Gorochova, no jeho útočiacim spoluhráčom sa nepodarilo upratať puk do brány.

Dinamo s pribúdajúcim časom zvýšilo tempo a vynútilo si niekoľko presiloviek, v 55. minúte však domáci opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov po individuálnej akcii Mikúša. Víťazstvo domácich spečatil v 57. minúte pri súperovej power play Chabada strelou do prázdnej brány.

Radim Rulík (tréner HC Lev): "Súper ukázal svoju veľkú silu. Hra bola vyrovnaná a čakalo sa, kto zaváha ako prvý. Jedna-dve chyby napokon rozhodli o víťazovi stretnutia. Bolo rozhodujúce, že sme nedostali viac ako jeden gól v oslabení, keďže Dinamo je v presilových hrách veľmi silné."

Olegs Znaroks (tréner Dinama Moskva): "Gratulujem Popradu k víťazstvu. Lev má napriek prehrám na začiatku súťaže veľmi dobré, rýchle mužstvo. V úvode sme mali problémy s užším klziskom. Urobili sme dve zásadné chyby, ktoré nás pripravili o lepší výsledok."

Výsledky ďalších zápasov:

Barys Astana - Metallurg Magnitogorsk 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Avtomobilist Jekaterinburg - Avangard Omsk 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Salavat Julajev Ufa - Sibir Novosibirsk 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Torpedo Nižnij Novgorod - Jugra Chanty-Mansijsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) - Tomáš Starosta (1+0)

Spartak Moskva - CSKA Moskva 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0) - Štefan Ružička (Spartak) 0+1 - Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý zápas a zneškodnil 27 striel súpera

Domov»Hokej»KHL»HC Lev si poradil s moskovským Dinamom 4:1