Gáborík mal prsty v góle Atlanty, tréner ho stiahol z ľadu

Marián Gáborík.
Marián Gáborík. (Autor: TASR)
SITA|8. apr 2011 o 10:03

Štvrtkové vystúpenie hokejistov New York Rangers proti Atlante (0:3) vôbec nepotešilo fanúšikov, hráčov ani realizačný tím v Madison Square Garden.

NEW YORK. "Jazdci" sa po prehre s Thrashers, ktorí už dávnejšie prišli o šancu hrať v play-off, môžu tiež prísť o postup. Na ôsmom mieste vo Východnej konferencii majú len dvojbodový náskok pred Carolinou, ktorá disponuje zápasom k dobru.

Zaskočený Lundqvist

Rangers hrali až do 28. min s Atlantou bez gólov, potom však inkasovali za 15 sekúnd dvakrát. Definitívnym knokautom bol pre nich gól pripísaný Ericovi Boultonovi v 45. min, v ktorom zohral svoju úlohu aj slovenský krídelník Marián Gáborík.

Puk z pásma Atlanty potiahol Rob Schremp, poslal ho na pravé krídlo Oduyovi a ten našiel medzi kruhmi korčuľujúceho Boultona. Vracajúci sa Gáborík, ktorý bol ešte na stredovej čiare na jednej úrovni s Boultonom, za ním už vo vlastnom obrannom pásme zaostával o viac ako meter, a tak stihol len zozadu do Oduyovej prihrávky vložiť hokejku. Tréner Tortorella po tomto okamihu už Gáboríka viac na ľad nepustil.

Dvadsaťdeväťročný trenčiansky odchovanec za necelých 14 minút na ľade dokázal len raz vystreliť na Pavelca v bránke hostí a zápas uzavrel s mínusovým bodom.

Rangers s nepostupovou možnosťou

"Hrali sme zle. Po tomto zápase sme stratili kontrolu nad situáciou okolo postupu. Musia nám pomôcť iné výsledky. Samozrejme, budeme ich starostlivo sledovať," skonštatoval tréner "jazdcov" John Tortorella.

Rangers hrozí rovnaká situácia ako pred rokom, keď o postup prišli v posledný deň základnej časti po prehre s Philadelphiou 1:2 po sam. nájazdoch. Vtedy mali situáciu vo svojich rukách. Ak však Carolina vyhrá oba zostávajúce zápasy v piatok v Atlante a v sobotu doma s Tampou Bay v riadnej hracej dobe či predĺžení, Rangers už nepomôže ani víťazstvo nad New Jersey v sobotňajšom poslednom dueli základnej časti.

V prípade rovnosti bodov rozhoduje o poradí medzi dvoma tímami počet víťazstiev v riadnej hracej dobe a predĺžení, a ten majú v tejto chvíli oba kluby rovnaký - 34.