Poprad vyhral tretie finále nad Košicami 2:1

Július Hudáček držal aj v treťom finále Košice dlho v hre, ale napokon sa z výhry 2:1 po predĺžení tešil domáci Poprad. (Autor: SITA)
Sportnet|3. apr 2011 o 18:00

Hokejistom Popradu sa podarilo znížiť finálovú sériu s Košicami na 1:2. V treťom zápase vyhrali na domácom ľade 2:1 po predĺžení.

Rozhodol Stanislav Jasečko.

Tretí finálový zápas

Poprad - Košice

2:1 pp

(0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

stav série 1:2

Góly: 27. Brejčák (Škovira, Kuľha), 66. Jasečko - 22. Dravecký (Fabuš)

Rozhodovali: Minár, Šír (obaja ČR) - Gajan, Stano vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4404 divákov

Zostavy:

Poprad: Lipovský - J. Brejčák, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, Rogers, Kasík - Kuľha, Lundberg, Škovira - Kroták, Kmiť, P. Svitana - Rapáč, Klouda, Wanvig - Paločko, Mlynarovič, Vandas

Košice: J. Hudáček - Homer, J. Tabaček, Šeda, Grman, Deyl, M. Šterbák, Slimák - Vorel, Kristek, Michel Miklík - Bartoš, S. Gron, Fabuš - Pašek, Zálešák, Dravecký - Jenčík, Martin Frolík, M. Baláž

Po zápase:

Ján Jaško (tréner Popradu): "Dnešné víťazstvo sme si zaslúžili. Boli sme počas celého zápasu lepším tímom, bolo len otázkou času, kedy strelíme gól. Mali sme tlak, vytvárali si šance. Už po košických zápasoch som hovoril, že na šance sa nehrá. Dnes sme to však dotiahli aj do víťazného konca. Toto víťazstvo sme veľmi potrebovali, mužstvo hrá veľmi dobre, Košice dostávame pod tlak. V pondelok chceme určite opäť uspieť."

Rostislav Čada (tréner Košíc): "V obrane sme neboli dostatočne dôrazní a úspešní pri hre jeden na jedného. Defenzíva nás stála dosť síl, ktoré chýbali pri prechode do útoku a zakončení. Na nájazdy sme sa v predĺžení určite nechceli spoliehať. Musíme si teraz oddýchnuť a nabrať nové sily pred pondelkovým štvrtým stretnutím."

((video))

Stanislav Jasečko (obranca Popradu): "Len som to nahodil na bránku, ani som poriadne nemieril. Podobné góly rozhodujú dôležité zápasy play-off. Proti Košiciam sa strašne nadrieme na každý gól, vytvárame si veľa šancí, ale nepadá nám to. Verím, že v ďalšom stretnutí to už bude lepšie. Dnes to bolo z našej strany veľmi nervózne, ale verím, že toto víťazstvo nám pomôže."

Miroslav Lipovský (brankár Popradu): "Som spokojný a veľmi sa teším. Rozhodol šťastný gól, ale bol výsledkom hry celého tímu. Nie je to iba moja zásluha, každý v mužstve bojoval a drel. Finálová séria môže byť ešte poriadne dlhá."

Zaujímavosti po nedeľňajšom treťom finále

- Všetky doterajšie stretnutia v Poprade medzi domácimi a Košicami sa v tejto sezóne nerozhodli v riadnom hracom čase.

- Poprad po troch prehrách v základnej časti po samostatných nájazdoch dosiahol doma prvé víťazstvo.

- Poprad zdolal Košice v deviatom vzájomnom súboji sezóny druhýkrát.

- Košice prerušili svoju šnúru siedmich víťazstiev v rade.

- V nedeľu sa hralo prvýkrát tohtoročné finále pred vypredaným hľadiskom, v popradskej hale bolo 4404 divákov.

- Stanislav Jasečko sa tešil z gólu po vyše troch mesiacoch, naposledy skóroval 30. decembra v Trenčíne.

- Ján Brejčák strelil gól v každom z troch posledných stretnutí Popradu na vlastnom ľade, dvakrát sa radoval v semifinále proti Banskej Bystrici v zápasoch číslo päť a sedem.

SITA

PREDĹŽENIE

66. min. - Popradskí hokejisti boli aktívnejší a nakoniec strhli zápas na svoju stranu, keď prestrelil Hudáčka od modrej čiary Jasečko.

63. min. - Obrovskú šancu mal na druhej strane Gron, ktorý šiel sám v brejku na Lipovského, ale ten ho vychytal betónom.

62. min. - Popradský kapitán Kroták si výborne nakorčuľoval do pásma, snažil sa blafákom dostať z bránky Hudáčka, ale následne netrafil bránku.

3. TRETINA

60. min. - Na konci tretej tretiny mal stopercentnú šancu Lundberg, ktorý dostal krásnu prihrávku pred Hudáčka, ale netrafil bránku.

55. min. - Wanvig s Rapáčom sa dostali pred košickú bránku, obrancovia hostí ich však dokázali ubrániť.

52. min. - Poprad sa snaží vytvoriť si tlak, ale Košičania pozorne bránia. Oba tímy sa dostávajú viac len k strelám z diaľky.

46. min. - Košický brankár mal šťastie, keď Kloudova strela už prešla za jeho chrbát, ale zastavila ju tyčka.

44. min. - Lundberg výborne našiel pred bránkou Kuľhu, ale Hudáček bol opäť nepriestreľný. Bez problémov sa presunul z jednej strany na druhú.

42. min. - Jeden z najlepších hráčov tohtoročného play off Zálešák si vypracoval dobrú príležitosť, ktorú Lipovský len vyrazil pred seba, ale Pašek už nedokázal vystreliť razantnejšie. Vzápätí mohli domáci skórovať Rapáčom, ale Hudáček predviedol skvelý zákrok hokejkou.

2. TRETINA

38. min. - Ďalším vylúčeným Košičanom bol Homer, ktorý nedovolene bránil. Popradčanom šiesta presilovka nevychádzala, keď sa nevedeli dostať na dlhšie do útočného pásma. Druhá tretina skončila 1:1. Strely na bránku po štyridsiatich minútach 14:15.

34. min. - Aktívny Kroták si vypýtal už piate vylúčenie Košičanov, keď ho fauloval obranca Slimák. K peknej strele sa dostal Kmiť, ale Hudáček ho výborne vychytal lapačkou.

29. min. - Košice si zahrali ďalšiu presilovku. Dostali sa však len k strelám z diaľky, ktoré šli mimo bránku.

27. min. - Hostia ale opäť nehrali podľa pravidiel, keď rozhodcovia vylúčili Jenčíka za vyhodenie puku do hľadiska. Domácim sa konečne podarilo využiť presilovku. Pred bránkou sa presadil Brejčák a vyrovnal na 1:1.

24. min. - Košičania sa však vzápätí nevyhli faulu a ponúkli Popradu ďalšiu presilovku. V nej si zverenci trénera Jaška opäť vytvorili pár šancí, ale pozorného Hudáčka neprekvapili.

22. min. - Košice využili presilovku, keď Dravecký pekne vystrelil k tyčke spomedzi kruhov a otvoril skóre.

22. min. - Viac ako minútovou presilovkou začali domáci druhú tretinu. V nej sa dostali k šanci až na konci, keď Kroták výborne prihral Kmiťovi, ale ten neskóroval. Vzápätí však fauloval Rapáč a Poprad nevyužil presilovku.

1. TRETINA

20. min. - Na konci tretiny si zahral ešte presilovku Popradu, keď podobne ako domáci kapitán Poprad šiel na trestnú lavicu Bartoš. V posledných sekundách mohol skórovať spomínaný Kroták, ale Hudáček ho výborne vychytal betónom.

15. min - Veľké šance mali Wanvig a Kroták, ale obaja netrafili bránku.

13. min. - Košice si vynútili ďalšiu presilovku, keď českí rozhodcovia druhýkrát vylúčili Krotáka. Veľkú šancu mal v presilovke Vorel, ale Lipovského zachránila tyčka.

8. min. - Majster presilovku 5 na 3 nevyužil a vzápätí Košičania faulovali, konkrétne Bartoš, ktorý hákoval. V krátkej minútovej presilovke sa Popradčania dostali k viacerým strelám, Hudáček bol však naďalej pozorný.

6. min. - Hostia sa dostali k prvej presilovej hre, ktorá sa po malej chvíli zmenila na výhodu o dvoch hráčov, po tom ako Kroták zovrel puk v rukavici a vyhodil ho zo svojej obrannej tretiny.

4. min. - Košičania ukázali prečo sú v posledných rokoch v extralige najlepší. Po miernom tlaku domácich sa dostal po rýchlom protiútoku do šance Kristek, ktorého zastavil len výborným reflexom Kristek.

3. min. - Poprad pokračoval v aktivite. Po dobrej šanci Kuľhu strieľal po vyhranom buly opäť Kroták.

1. min. - Domáci kapitán Arne Kroták mal hneď na začiatku zápasu dobrú šancu. Výborne si nakorčuľoval spoza bránky, ale jeho bekhandová strela Hudáčka neprekvapila.

Pred zápasom:

• V prvom dueli vyhrali v stredu Košice 3:1, posledný gól dávali do prázdnej bránky.
  • Prvý duel medzi Košicami a Popradom nebol v Steel Aréne prekvapujúco vypredaný.
  • Druhý zápas bol opäť v réžii Košíc. Poprad síce strelil gól, ktorý bol však v dvoch zápasoch jediný.
  • Zatiaľ čo ľadová plocha v Košiciach je najväčšia v extralige, v Poprade je najmenšia. Aj kvôli tomu sa Košičania pripravovali na zápasy pod Tatrami v tréningovej hale pri Steel aréne.
  • Košice majú možnosť získať tretí majstrovský titul v rade, celkovo šiesty, Poprad prvý.