Hokejisti prehrali s Fínmi aj druhý zápas, Lintner a Podhradský zranení

(Autor: ilustračné - tasr)
Jozef Kotris|2. apr 2011 o 17:06

Naši hokejisti nastúpili na druhý zápas bez Richarda Lintnera, počas zápasu sa zranil aj Peter Podhradský. Naši dali dva góly, aj tak prehrali.

KOUVOLA. Slovenskí hokejisti sa vo Fínsku presvedčili, že presilovky v medzinárodných zápasoch medzi vyrovnanými tímami často rozhodujú zápasy. V druhom prípravnom zápase vo Fínsku padli tri góly z presiloviek, dva naše a jeden dali Fíni.

Góly Slovákov dali Sersen a Radivojevič. Domáci otočili zápas v druhej tretine za 33 sekúnd, keď vyrovnali 40 sekúnd pred prestávkou a o 33 sekúnd pridali ďalší.

Vyrovnanejší zápas

Slováci boli na rozdiel od prvého duelu Fínom minimálne vyrovnaným súperom, v istých fázach boli aj lepší. Mali šance, no zasa sa zbytočne nechávali vylučovať. Rozumne hral v útoku Martin Cibák, viacerí hráči predviedli nadšenie a bojovali.

Rozdiel medzi súpermi bolo cítiť v početnosti streľby, Fíni pálili takmer z každej pozície, Slováci sa viac snažili o kombinácie. V 27. min dal svoj prvý reprezentačný gól od modrej Michal Sersen po skvelej prihrávke Graňáka a v 33. min sa presadil opäť z presilovky Radivojevič.

Naši, ktorí sa stále iba zohrávajú pred majstrovstvami sveta a ešte nehrajú v zostave, v akej sa majú predstaviť na šampionáte, si po úzkom klzisku v Lahti vyskúšali aj širšie v Kouvole.

((video))

K zranenému Lintnerovi sa pridal aj Podhradský

Fíni poskladali na dvojzápas so Slovenskom ligový výber predovšetkým z hráčov fínskej a švédskej najvyššej súťaže. Naši hokejisti nastúpili na druhý zápas bez Richarda Lintnera, obranca zostal sedieť na tribúne. Sklamaným hlasom priznal, že je zranený. V priebehu zápasu šiel do nemocnice aj Peter Podhradský.

Oproti prvému duelu v zostave nášho tímu nastali ďalšie zmeny, do bránky sa postavil od úvodu gólman Slovana Branislav Konrád. Tréner o tom rozhodol doobeda, vopred vraj nebolo isté, či bude brankárov meniť. „Ešte neviem, kto bude zajtra chytať," povedal Lukáš Škrečko, ktorý v piatkovom dueli dostal pri prehre 1:3 tri góly. Jediný gól našich dal v piatok Ružička.

Tréner Glen Hanlon mení pravé krídlo pri Šatanovi a Mikušovi. V príprave trénoval na tomto mieste Marcel Hossa, po zranení ho nahradil Vladislav Baláž a v sobotu ho vymenil mladý útočník Karlových Varov Tomáš Klíma. Pre dvojzápas vo Fínsku je v tíme sedem obrancov, 13 útočníkov a dvaja brankári.

Výsledok:

Fínsko - Slovensko 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Góly: 36. Puistola (Hietanen, Immonen), 40. Puustinen (Puistola, Immonen), 40. Komarov (Rajala, Mäenpää) - 27. Sersen (Graňák), 33. Radivojevič (Šatan, Podhradský). Rozhodovali: Björk, Sjöqvist (obaja Švéd.) - Puolakka, Terho (obaja Fín.), vylúčení: 5:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3868 divákov.

Fínsko: Lassila - Hietanen, Puistola, Mäenpää, Jalasvaara, Nordlund, Järvinen, Leimu, Pukka - Puustinen, Immonen, Pesonen - Donskoi, Komarov, Rajala - T. Koskiranta, J. Koskiranta, Marjamäki - Peltola, Kemppainen, Strömberg

Slovensko: Konrád - Podhradský, Graňák, Švarný, Cebák, Ďaloga, Sersen - Šatan, Mikúš, Klíma - Bartovič, Cibák, Dej - Radivojevič, Surový, Ružička - Tybor, Češík, Baláž - Sýkora

Pozápasové hodnotenia:

Branko Radivojevič, strelec druhého gólu Slovenska: „Pre mnohých bol piatkový zápas prvým po dlhšej dobe, dnes sme ich lepšie napádali. Celý zápas bol dobrý, okrem piatich minút, keď otočili výsledok. Zlepšili sme pohyb, dohrávali sme súboje, čo sa im nepáčilo. Viedli sme 2:0 a asi sme si mysleli, že to pôjde samo. Je to chyba aj nás starších, mali sme to na striedačke postrážiť. V závere druhej tretiny nás zavreli v ich tretine a dali tri góly. V tretej tretine sme to vyrovnali, ale škoda je, že sme už nedali gól.“

Glen Hanlon, tréner SR: "Naozaj škoda záverečných minút prostrednej časti... Fíni najskôr zahrali dobre presilovku, ktorú využili a potom potrestali naše chvíľkové zaváhanie. Rozdiel medzi oboma zápasmi vo Fínsku bol v tom, že dnes sme zahrali podstatne lepšie presilovky, z ktorých sme dvakrát skórovali a aj naša hra v oslabení bola lepšia, pričom sme mali šesť vylúčených hráčov. Veľmi dobrý výkon podal Branko Radivojevič. Richard Lintner dnes nehral, ale mal by byť v poriadku, dostal od doktora nejaké lieky a dnes sa už cítil lepšie. O Petra Podhradského sa staral doktor. Verím, že obaja budú k dispozícii v stredu ráno, keď začneme ďalšiu fázu prípravy v Trenčíne."

Michal Sersen (strelec prvého gólu Slovenska): „Bol to môj prvý reprezentačný gól, Martin Cibák mi odložil puk. Škoda, že nakoniec nič neznamenal, lebo sme prehrali. Ak by sme vyhrali, bolo by to iné. Začali sme ich agresívne napádať od začiatku, nečakali sme, s čím prídu oni. Mali sme lepší nástup ako včera, boli sme im vyrovnaným súperom, možno sme boli dokonca lepší, až na ten koniec druhej tretiny, keď sme dostali tri góly. Trošku sme stratili koncentráciu a doplatili sme na to. Mne dali tieto dva zápasy veľmi veľa, dlho som nehral. Vypadli nám Lintner a Podhradský, hrali sme tak na štyroch obrancov, a už chýbali sily. Je to výborná skúsenosť.“

Jozef Kotris

Domov»Hokej»Reprezentácie»Hokejisti prehrali s Fínmi aj druhý zápas, Lintner a Podhradský zranení