Prvé východniarske finále je realitou, Poprad zdolal B. Bystricu 6:4

Kapitán Arné Kroták začína so spoluhráčmi východniarsku finálovú sériu s Košicami v stredu 30. marca. (Autor: TASR)
Sportnet|26. mar 2011 o 17:36

Poprad v tretej tretine strhol víťazstvo dvoma gólmi za dve minúty. Banskobystričania dostali bronzové medaily.

Slovenská hokejová extraliga zažije po prvý raz východniarske finále. S Košicami si o majstrovský titul zahrá Poprad, ktorý vyradil Banskú Bystricu v sedemzápasovej sérii.

• Na popradskom zimáku bola vynikajúca atmosféra, snáď najlepšia na extraligových zápasoch v celej sezóne – vyrovnala by sa aj Košiciam počas semifinále.
  • Vypredané tribúny videli skvelú prvú tretinu: hralo sa útočne, domáci mali prevahu a dali tri góly. Fedora v bránke Banskobystričanov vymenil Šimonovič. Hostia v závere tretiny znížili, štvrtý gól Popradu neuznal videorozhodca pre posunutú bránku.
  • V druhej tretine pokračoval rýchly hokej. Prevahu si utvorili Banskobystričania, ktorí museli tvoriť v snahe vyrovnať. Na 2:3 znížil v 33. min delovkou Biro po vyhratom buly Češíka a Rumpel o 75 sekúnd vyrovnal.
  • Poprad v tretej tretine strhol víťazstvo dvoma gólmi za dve minúty, ďalší pridal v 48. minúte a vďaka tomu postúpil do finále. Siedmy duel vyhral 6:4, sériu 4:3. Banskobystričania dostali bronzové medaily.

Fotogalériu z rozhodujúceho zápasu si pozrite na hokej.sme.sk

Siedmy zápas semifinále

Poprad - Banská Bystrica

6:4

stav série 4:3

Góly: 6. J. Brejčák (A. Kroták), 11. Lundberg (Škovira), 17. Škovira (J. Brejčák, Suchý), 43. Kuľha (Škovira), 45. Rapáč (Jasečko), 48. Svitana (A. Kroták, Suchý) - 20. Paľov (J. Sýkora, Cunik), 33. Biro (Češík), 35. Rumpel (Kútny, Kolba), 58. Češík (Kútny)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Lažo 10 min za nešportové správanie sa, Hvila (obaja Banská Bystrica) 10 min za úder do hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šindler, Fraňo - Novák, Tvrdoň, 4404 divákov

Poprad: Lipovský - J. Brejčák, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, Malina - Kuľha, Lundberg, Škovira - A. Kroták, Kmiť, Svitana - Rapáč, Klouda, Wanvig - Paločko, Mlynarovič, Vandas - J. Kopecký

B. Bystrica: Fedor (od 17. min Šimonovič) - Cebák, Cuník, Biro, Kolba, Kubka, Bambúch, Vantroba, Bendík - Tománek, M. Hudec, Hvila - Lažo, Miroslav Hlinka, Weissmann - Paľov, Šechný, J. Sýkora - Rumpel, Češík, Kútny

Kompletný program a výsledky play off extraligy si pozrite tu >>

Hodnotenie trénerov:

Ján Jaško (tréner Popradu): "Úvod do zápasu bol fantastický. Individuálne chyby nás stáli dosť nervov a fyzických síl. Viedli sme 3:0, ale v druhej tretine sme poľavili a takýto kvalitný súper dokáže využiť každé zaváhanie, čo dokázal aj vo štvrťfinále proti Zvolenu. Cez prestávku sme sa však veľmi zhlboka nadýchli a ten štvrtý gól bol veľmi dôležitý, pretože sme dostali súpera znova do defenzívy. Tretia tretina bola už celá v našej réžii."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "My sme dnes ukázali dve tváre. Tú pravú bystrickú v druhej tretine a žiaľ, tú odvrátenú v prvej a tretej tretine, v ktorých sme inkasovali šesť gólov. Boli sme blízko nášho cieľa, ale aj ďaleko. Za stavu 3:3 sa lámal zápas. Bolo to o jednom góle, kto pôjde do finále. Napokon to bol náš súper. Urobili sme priveľa chýb, ktoré súper vedel potrestať. Gratulujem Popradčanom k finále a držím im palce."

4. zápas, 18. marca: Trenčín - Košice 1:5

HK Poprad (2.) - HC 05 Banská Bystrica (3.)

7. zápas, 26. marca: Poprad - B. Bystrica 6:4

Domov»Hokej»Slovensko»Prvé východniarske finále je realitou, Poprad zdolal B. Bystricu 6:4