Poprad vyhral v B. Bystrici 3:2, séria je opäť vyrovnaná

Center Popradu Emil Lundberg a obranca Banskej Bystrice Marek Kolba.
Center Popradu Emil Lundberg a obranca Banskej Bystrice Marek Kolba. (Autor: SITA)
Sportnet|20. mar 2011 o 18:00

Hokejistom Banskej Bystrice sa nepodarilo získať v semifinálovej sérii s Popradom postupový mečbal, naopak - hostia vyrovnali stav série na 2:2 a hra sa presúva na popradský ľad.

• Za domácich nastúpil s celotvárovou maskou zakrývajúcou tržnú ranu aj Miroslav Hlinka, ktorého v prvom dueli trafil pukom spoluhráč Vizváry. „Je to play off, inak sa nedá,“ povzdychol si Hlinka.
  • Všetko podstatné sa udialo v prvej tretine, na úvodný zásah domáceho Rumpela rýchlo odpovedali troma gólmi Popradčania Kopecký, Svitana a Kuľha. Jeden gól správne Popradu rozhodcovia neuznali, keďže padol po odpískaní – brankár Šimonovič mal puk pod lapačkou a hosťujúci útočník mu ho napriek tomu vypichol.
  • V druhej tretine gól nepadol, za domácich znížil necelé dve minúty pred koncom zápasu počas presilovky a súčasne hre bez brankára Hvila, no vyrovnania sa zaplnený štadión v Banskej Bystrici nedočkal.
  • Semifinále pokračuje v utorok v Poprade a vo štvrtok v Banskej Bystrici, oba duely sa hrajú o 18.00.

4. zápas semifinále play off

Banská Bystrica - Poprad

2:3

(1:3, 0:0, 1:0)

Stav série 2:2

Góly: 5. Rumpel, 59. Hvila - 10. Kopecký, 16. Svitana, 20. Kuľha

B. Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cuník, Kolba, Vizváry, Kubka, Bambúch, Biro - Lažo, Hudec, Weissmann - Tománek, Hlinka, Hvila - Paľov, Šechný, Sýkora - Rumpel, Češík, Kútny

Poprad: Lipovský - J. Brejčák, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár - Škovira, Lundberg, Kuľha - Kroták, Klouda, Rapáč - Kopecký, Svitana, Wanvig - Vandas, Mlynarovič, Paločko

Pozápasové hodnotenia:

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Výhodu, že sme dali vedúci gól, sme nevyužili. Ľahkovážnym spôsobom sme si nechali streliť tri góly. Potom sme sa snažili vsietiť kontaktný gól, ale nevyšlo nám to. Súper úporne bránil a keď sme si vytvorili nejaké šance, tak koncovka bola jalová. Kontaktný gól prišiel veľmi neskoro, boli sme už v časovej tiesni a vyrovnať sa nám nepodarilo. Séria je vyrovnaná, ide sa odznova a musíme niečo vymyslieť v Poprade."

Ján Jaško (tréner Popradu): "Mali sme takzvaný nôž na krku, ale mužstvo podalo heroický výkon. Aj si piatimi obrancami a s juniorskou útočnou formáciou sme dokázali tento zápas zvládnuť. Domnievam sa, že prvý gól, ktorý sme dostali, nás nepoložil, ale naopak, pohnal nás dopredu. Snažili sme sa byť aktívni v útočnej tretine a viac dostať pod tlak domácich obrancov. Dva góly sme strelili po chybách súpera a tretí tri sekundy pred koncom prvej tretiny sa ukázal ako víťazný. V Ďalšom priebehu sme si vytvorili niekoľko iných šancí, najmä v druhej časti, v ktorej sme mohli odskočiť súperovi. Napokon sme zápas dotiahli do víťazného konca."

Lukáš Hvíla, strelec druhého gólu B. Bystrice: "Proti Popradu sa mi nejako nehrá dobre, myslím si však , že keď každý bude bojovať, podarí sa nám zlomiť odpor súpera, jednoducho treba hrať tak ako druhý zápas. Škoda, nestrieľali sme góly, v Poprade na nás čaká tvrdý boj. Je to o šťastí, maličkostiach, srdci, musím však povedať, že Poprad hral dnes veľmi dobre, my sme urobili chyby a v play off sa takéto zaváhania nevyplatia. Sme silný tím, dúfam, že sa otrasieme a v Poprade budeme hrať efektívnejšie."