Banská Bystrica vyhrala v Poprade 3:1 a vyrovnala sériu

Popradčan Richard Rapáč (v modrom) v súboji s Lukášom Bambúchom z Banskej Bystrice. (Autor: TASR)
Sportnet|16. mar 2011 o 17:58

V druhom zápase semifinálovej série play off medzi domácim Popradom a Banskou Bystricou si hostia vybojovali prvý bod po víťazstve 3:1.

• Po gólostroji v prvom zápase semifinále sa diváci dočkali gólu v druhom dueli série až v polovici druhej tretiny, keď skóre otváral domáci Lundberg.
  • Banskobystričania ešte počas druhej tretiny vyrovnali a v tretej tretine už skórovali len hostia - Hvila dával na 2:1 a Hudec skóroval v závere stretnutia do prázdnej popradskej brány.
  • Séria je vyrovnaná 1:1, presúva sa na ľad B. Bystrice.

2. zápas semifinále play off

Poprad - B. Bystrica

1:3

(0:0, 1:1, 0:2)

Stav série 1:1

Góly: 31. Lundberg (Suchý, Klouda) - 38. Paľov (Hvila, Šechný), 43. Hvila (Kubka), 60. M. Hudec

Vylúčení: 5:11 na 2 min, navyše: Wanvig 10 min za nešportové správanie, Suchý 5+DKZ za údery do hlavy - Hudec 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mullner, Jeřábek - Korba, M. Novák, 3393 divákov

Poprad: Lipovský Kasík, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, Rogers, Kramár - Kuľha, Lundberg, Škovira Kroták, Klouda, Lapšanský Wanvig, Rapáč, Svitana - Kopecký, Mlynarovič, J. Brejčák

Banská Bystrica: Šimonovič Cebák, Cuník, Vizváry, Kolba, Bambúch, Kubka, Biro Lažo, Hudec, Sýkora Tománek, Hlinka, Weissman - Paľov, Šechný, Hvila Rumpel, Češík, Kútny

Hodnotenie trénerov:

Róbert Spišák, tréner Popradu: "Súper začal aktívnejšie a bol dôraznejší v osobných súbojoch. V druhej časti sme prevzali iniciatívu my a ujali sa vedenia 1:0. Stretnutie sme stratili po fatálnej chybe v závere tretiny. Od stavu 1:1 sme nehrali našu hru, nevytvorili sme si súvislý tlak, aby sme dokázali stretnutie zvrátiť."

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: "Začali sme inak ako včera, aktívne sme korčuľovali a hrali agresívne. Do 12. minúty sme súpera nepustili do vyloženej šance. V druhej časti sme sa dostali pod tlak vďaka častým vylúčeniam. Podarilo sa nám vyrovnať a v zlepšenom výkone sme pokračovali aj v tretej tretine. Boli sme lepším družstvom."