Košice vyhrali nad Trenčínom jasne 9:1

Prvý gól série medzi Košicami a Trenčínom bol vlastný, keď si nahadzovanú prihrávku zrazil do bránky skúsený obranca hostí Ľubomír Sekeráš. (Autor: SITA)
Jozef Kotris|13. mar 2011 o 18:00

Košickí hokejisti vstúpili do semifinálovej série proti Trenčínu suverénne. V prvom zápase zvíťazili jasne 9:1 a zvýšili si tak sebavedomie pred pondelkovým stretnutím.

• Trenčín mal hneď v úvode veľkú šancu, konkrétne Blatný. Košičania odpovedali strelou Grona, ktorá sa ešte neujala. Vzápätí po nej domáci zaútočili s Draveckým a Zálešákom. Puk sa dostal po ich prihrávkach k obrancovi Sekerášovi, ktorý ho nešťastne tečoval za brankára Kováča.
  • Hostia mali chvíľu po góle výhodu presilovej hry, ktorú nevyužili, ale tesne po nej si napravil chuť Blatný, ktorý peknou strelou ku tyčke prekonal Hudáčka a vyrovnal na 1:1.
  • Kľud Košičanom dodal Kristek, ktorý využil ďalšie zaváhanie trenčianskej obrany a v 16. minúte prvej tretiny upravil na 2:1.
  • Trenčan Tomko potom tvrdo kroščekoval protihráča, dostal dve minúty, čo Košičania opäť využili. Stanislav Gron si veľmi pekne nakorčuľoval a spoza obrancu trafil horný roh Kováčovej bránky.
  • Kováča vystriedal v druhej tretine Hiadlovský, ktorý hneď musel čeliť po vylúčení Pardavého presilovke Košíc.
  • Hostia sa nevyhli chybám aj na začiatku druhej tretine, za čo ich potrestal Pašek, ktorý využil prihrávku pred bránku od Zálešáka a zvýšil na 4:1. Pašek mohol zvýšiť aj na 5:1, ale jeho efektná strela pomedzi nohy skončila na tyčke. Košičania pokračovali až do konca druhej tretiny v uvoľnenom výkone. Piaty gól mohol pridať i Dravecký, ale rovnako ako Pašek trafil tyčku.
  • Trenčania sa nevzdali a na začiatku tretej tretiny si snažili vytvoriť tlak. Vypracovali si pár šancí, ale Hudáčka neprekonali. Definitívne ich zlomil však slabý výkon brankárov, ktorý potvrdil Hiadlovský, v 45. minúte neudržal slabú strelu od modrej od Vorla a Košice viedli už 5:1
  • Gól si zaslúžil nakoniec aj asi najlepší košický útočník Mirsolav Zálešák, ktorý dostal perfektnú prihrávku od Homera a v nájazde poľahky obišiel vybiehajúceho Hiadlovského.
  • Z vyrovnaného začiatku zápasu sa stal nakoniec koncert domácich hokejistov. Ten potvrdil v pohode hrajúci Kristek, ktorý po krásnej prihrávke od Miklíka pred bránku zvýšil na 7:1.
  • Debakel nemohúcich trenčianskych hokejistov ešte potvrdil Hasčák. Hiadlovský následne opustil bránku, do ktorej sa vrátil Kováč. Košice pridali aj deviaty gól Šedom. Diváci si želali i desiaty, ten už však domáci nepridali.

Košice - Trenčín

9:1

(3:1, 1:0, 5:0)

Stav série 1:0

Góly: 3. Dravecký (Zálešák), 16. Kristek (Miklík, Zálešák), 20. Gron (Fabuš), 25. Pašek (Zálešák, Homer), 45. Vorel (Šterbák), 46. Zálešák (Homer, Dravecký), 49. Kristek (Miklík), 52. Haščák (Jenčík, Frolík), 58. Šeda (Jenčík) - 10. Blatný (Melichárek)

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, Michal Grman, Šeda, M. Šterbák, Deyl, Slimák - Michel Miklík, Kristek, Vorel - Fabuš, S. Gron, Bartoš - Dravecký, Zálešák, D. Pašek - Marcel Haščák, Martin Frolík, Jenčík

Trenčín: V. Kováč (20. Hiadlovský, 53. Kováč) - Sekeráš, E. Bednár, Hruška, Trefný, Martin Chovan, S. Tomko - Pardavý, Blatný, Melichárek - Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, O. Ďuriš, Jánoš - Naurov, Koložváry, P. Kopecký

Po zápase

Pavol Zubek, asistent trénera Košíc: "Začali sme pozorne, zaznamenali sme síce množstvo pekných gólov, ale naše vysoké víťazstvo vôbec nič nenaznačuje. Ďalšie zápasy play off sú pred nami a my sa na tieto súboje musíme naďalej sústrediť."

Dušan Gregor, tréner Trenčína: "Nemali sme dobrý vstup do zápasu, dostali sme góly po chybách v obrane. V našej hre bolo veľa nedisciplinovanosti, chýbalo nám väčšie nasadenie. Verím, že sa otrasieme a v ďalších zápasoch ukážeme svoju krajšiu tvár."

Košice sa hrali s Trenčínom

Obhajcovia titulu vedú v semifinále extraligy nad Trenčínom 1:0 na zápasy.

Zobrať Miroslava Zálešáka na výpomoc zo Skalice do Košíc sa oplatilo, v prvom dueli nad Duklou Trenčín sa podieľal na štyroch góloch.

KOŠICE. Obhajcovia hokejového titulu z Košíc vstúpili do semifinále vynikajúco. Trenčianskych hokejistov zdolali v prvom zápase série na domácom ľade vysoko 7:1 a peknými akciami zabávali plné tribúny.

Základom víťazstva domácich bol ich výkon z prvej tretiny, ktorú vyhrali 3:1. V prvej tretine dostal brankár Dukly Vladimír Kováč tri góly zo 16 striel z hokejok hráčov Košíc, navyše jedna prudká strela tesne minula prázdnu bránku.

V druhej tretine nastúpil do bránky hostí Tomáš Hiadlovský a po necelých piatich minútach inkasoval od Dušana Pašeka. Dvadsaťšesťročný odchovanec Slovana mohol dať aj druhý gól, no jeho zaujímavá dorážka zozadu skončila na žrďke trenčianskej bránky.

Hiadlovského do prestávky zachránila konštrukcia bránky ešte dvakrát, Košičania nevedeli využiť presilovky. Tretia tretina znamenala koniec nádejám hostí na vyrovnanie, Košičania pridali štyri krásne góly, zaujal najmä nájazd Zálešáka, ktorý obišiel gólmana a strelil do prázdnej bránky.

Trenčania poslali za stavu 8:1 do bránky opäť Kováča a šetrili sily na ďalší duel, domáci zabávali tribúny peknými akciami a pridal aj deviaty gól.

Jozef Kotris, Košice
Tréner Kováčovi po troch góloch: Ty máš pauzu

Vladimír Kováč po prehre v Košiciach upokojoval situáciu. Upozornil, že v play off nie je rozhodujúce skóre, ide len o víťazstvá.

KOŠICE. Trenčianski hokejisti dostali v Košiciach deväť gólov, štyri za seba pustil Vladimír Kováč, päťkrát inkasoval jeho náhradník Tomáš Hiadlovský. Kováč odišiel po prvej tretine za stavu 1:3, vrátil sa v závere, keď bolo skóre hrozivé – 1:8.

„Aj takéto zápasy asi musia byť,“ povedal s úškrnom a zamyslením sa po prehre 1:9 v prvom semifinále Kováč. „Aspoň nás to uzemní. To je veľká deka, čo sme dnes dostali,“ hovoril pomaly. „Z vyložených šancí Košičania gól nedali, inkasovali sme z hlúpych situácií. Chalani makali, ale nešlo nám to. Zajtra máme druhý dôležitý zápas, na dnešok treba zabudnúť. Síce sme prehrali vysoko 1:9, ale ideme ďalej.“

Trenčania si uvedomujú, že v play off ide o víťazstvá, nehrá sa na skóre. Výsledok po sérii už nebude zaujímať nikoho. „Fakt je to jedno, či dostanete v play off dvadsať gólov alebo jeden, ide o víťazstvá. Ak v pondelok zahráme o sto percent lepšie, možno sa nám podarí vyrovnať sériu.“ dúfa gólman Dukly Trenčín.

Už po treťom góle v jeho bránke, niekoľko sekúnd pred prvou prestávkou, bolo jasné, že do druhej tretiny dostane dôveru od trénera jeho náhradník Tomáš Hiadlovský. Tréner brankárov za ním prišiel a živo komunikovali už pred odchodom na prestávku. „V kabíne sa nič také nedialo. Tréner povie a ide sa, nik nediskutuje a neprotirečí mu. Povedal: do bránky ide Hiadlovský, ty, Vlado, máš pauzu. A platilo,“ priblížil dianie cez prestávku Kováč.