Slovan po dráme zdolal Trenčín 4:2, Zvolen Bystricu 5:3

Brankár Zvolena Lukáš Škrečko.
Brankár Zvolena Lukáš Škrečko. (Autor: SITA)
Jozef Kotris|26. feb 2011 o 18:00

V sobotu sa v Slovnaft extralige hrajú prvé zápasy štvrťfinále v sériach Banská Bysrica - Zvolen a Slovan Bratislava - Trenčín.

• Zápasy Slovana s Trenčínom a Banskej Bystrice so Zvolenom priniesli skutočnú hokejovú lahôdku. Oba duely boli vyrovnané a dramatické, diváci nemohli byť sklamaní.
  • Duel Stredoslovákov mal náboj od úvodu, hráči si nič nedarovali. O vyrovnanosti súperov svedčí fakt, že na gól Zvolenčana Otčenáša z 2. min odpovedal už 13. min Šechný. Žiaden z tímov neviedol o dva góly: v 23. min zvýšil domáci Hvila, hneď odpovedal Chovan. Pred prestávkou poslal do vedenia domácich Kútny, no v 44. vyrovnal Ďaloga.
  • Hra sa prelievala zo strany na stranu. Už to vyzeralo na drámu až do konca, napätie vrcholilo, keď Zvolenčanov poslal do vedenia v 47. min Barinka. V úplnom závere pridali Zvolenčania gól do prázdnej bránky.
  • Na zápas v Bratislave bolo zvedavých 3380 divákov, čo znamená, že maličký ružinovský zimák bol vypredaný.
  • Fanúšikovia Slovana si spomenuli na niekoľkoročnú tradíciu a pod strechou ružinovského zimáku sa objavili ufóni.
  • Na gól Nedorosta odpovedal Sekeráš. Slovan pridal za 39 sekúnd dva góly, no Trenčania ešte znížili na 2:3.
  • Štyri minúty pred koncom tretej tretine sa v Bratislave strhla bitka. Hujsa napadol trenčianskeho gólmana Hiadlovského, Nedosrt s Blatným sa pustili do seba a kúsok ďalej Hujsa s Chovanom. Po vylúčení hráčov sa diváci neprávom začali hnevať a nadávať na rozhodcu Juraja Konca.
  • Šance Trenčanov o vyrovnanie sa stratili po vylúčení Romana Tvrdoňa minútu a pol pred koncom. Osem sekúnd zostávalo do konca, keď potvrdil víťazstvo Slovana Dávid Buc do prázdnej bránky.
  • V šiestich dueloch play off spolu padlo 25 gólov. Najlepším strelcom play off je zatiaľ košický útočník Miroslav Zálešák s tromi gólmi.
  • V nedeľu pokračuje play off (hrá sa na 4 víťazstvá) opäť duelmi Slovan – Trenčín a stredoslovenským derby Banská Bystrica – Zvolen.
  • Nitra – Košice a Skalica - Poprad hrajú opäť v pondelok 28. februára od 18.00.

1. zápasy play off

Banská Bystrica - Zvolen 3:5

(1:1, 2:1, 0:3) konečný výsledok

Stav série 0:1

Góly: 13. Šechný, 23. Hvila, 39. Kútny - 2. Otčenáš, 26. Chovan, 44. Ďaloga, 47. Barinka, 60. Otčenáš.

BANSKÁ BYSTRICA: Šimonovič - Cebák, Vizváry, Biro, Kolba, Kubka, Bambúch, Vantroba, Cuník - Tománek, Hudec, Hvila - Lažo, Hlinka, Weissmann - Sýkora, Šechný, Paľov - Rumpel, Češík, Kútny.

ZVOLEN: Škrečko - Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Valach, Hranáč, Kučný, Hraško - Zuzin, Pucher, Chovan - Kovář, L. Jurík, Baláž - Barinka, Trochta, Méry - Otčenáš, M. Jurík, Škoda.

Rozhodcovia: Ország, Lokšík, Michal Orolin, Tvrdoň.

Milan Staš, tréner B. Bystrice: "Zlý vstup do zápasu sme otočili, vyhrávali sme, no vlastnou nedisciplinovanosťou sme sa nechali strhnúť do šarvátky a súper priebeh otočil. Naším najväčším súperom sú vylúčenia, som však rád, že nám vychádzali presilovky."

Jozef Škrak, kouč Zvolena: "Tak my sme si dali za cieľ zvíťaziť v jednom z dvojice úvodných zápasov a vyšlo nám to, podali sme taktický disciplinovaný výkon. Dobre sme do zápasu vstúpili, dopúšťali sme sa však zbytočných faulov a pykali za ne. V tretej tretine sme si počkali na chyby súpera a tešili sa z víťazstva."

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 4:2

(1:0, 0:1, 3:1) konečný výsledok

Stav série 1:0

Góly: 17. Nedorost, 52. Kapuš, 53. Hujsa, 60. Buc - 25. Sekeráš, 56. Melichárek.

SLOVAN: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, Trška, Kováčik, Štajnoch, Rullier, Bohunický - Bakoš, Bulík, Hujsa - Uram, Hudáček, Lipiansky - Skokan, Kapuš, Buc - Róbert Huna, Nedorost, Richard Huna

TRENČÍN: Hiadlovský - Sekeráš, Bednár, Hruška, Bolf, Chovan, Tomko, Jarábek, Trefný - Mikula, Blatný, Melichárek - Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň - Naurov, Kopecký, Jánoš - Filo, Ďuriš, Koložváry

Rozhodcovia: J. Konc, Müllner, P. Šefčík, M. Novák

Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Trenčín bol kvalitným súperom, zodpovednosť a domáce prostredie nás zväzovali. Dôležité bolo, že sme hrali trpezlivo. Ďakujem chalanom za dobrý začiatok a kolektívny výkon."

Dušan Gregor, tréner Trenčína: "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Dostali sme nešťastné góly, v ničom sme za Slovanom nezaostávali, v mnohých fázach hry sme boli dokonca lepším mužstvom, akurát sme nedali góly. Zápas sa hrá na góly, my sme ich dali menej a preto sme prehrali. Mužstvo však chválim, ukázali sme si, že sa so Slovanom dá hrať."

Ľubomír Sekeráš, obranca Trenčína: "Myslím si, že rozhodla tretia tretina. V nej sme si to pokašľali, prestali sme korčuľovať, dostali sme sa pod tlak, bola to naša nezodpovednosť. Nám chýbalo aj trochu šťastia, Slovan ho naopak mal. Škoda toho, zápas sa mohol ešte zamotať."

Štvrťfinále (všetky zápasy sa začínajú o 18.00):

1. HC Košice (1.) - HK Nitra (8.)

Stav série 2:0

termíny: 24., 25., 28. februára, 1. marca, resp. 4., 6., 8. marca

Vzájomná bilancia tejto sezóny (z pohľadu Košíc): 4:2 (v), 2:3 pp (d), 6:2 (v), 6:5 (v), 3:2 pp (d), 7:1 (d)

2. HK Poprad (2.) - HK 36 Skalica (7.)

Stav série 1:1

Vzájomná bilancia tejto sezóny (z pohľadu Popradu): 2:1 pp a sn (v), 8:1 (d), 2:4 (v), 5:2 (d), 5:3 (v), 2:3 pp (d)

3. HC 05 Banská Bystrica (3.) - HKm Zvolen (6.)

Stav série 0:0

termíny: 26., 27., februára, 2., 3. marca, resp. 5., 7., 9. marca

Vzájomná bilancia tejto sezóny (z pohľadu Bystrice): 2:1 pp a sn (d), 3:1 (v), 4:2 (d), 3:5 (v), 2:3 pp a sn (d), 3:2 pp a sn (v)

4. Slovan Bratislava (4.) - Dukla Trenčín (5.)

Vzájomné zápasy v tejto sezóne (z pohľadu Slovanu) (v), 1:3 (d), 2:3 (v), 5:1 (d), 3:0 (v), 2:4 (d)