Hokejisti skončili. Nevedia strieľať

(Autor: tasr)
Vojtech Jurkovič|18. máj 2010 o 23:11

Nebolo to o šťastí. Slovenský tím sa nedokázal strelecky vzchopiť ani v kľúčovom dueli s Nemeckom, prehral 1:2. Tretíkrát za sebou sme nepostúpili do štvrťfinále svetového šampionátu.

tabuľky, výsledky a rozpis zápasov

KOLÍN, BRATISLAVA. Marek Svatoš strelil v 40. minúte svoj prvý gól v reprezentácii. Do ľavého vinkľa, najkrajší v zápase. Zároveň symbolický dôkaz, prečo sme na šampionáte v Nemecku skončili v osemfinálovej fáze. Viac gólov sme Nemcom nedali.

Tím trénera Glena Hanlona opäť nezvládol finálnu fázu. Prihrávka ešte ako­tak, no samotná streľba bola biedna.

Slovensko skončí na svetovom šampionáte na 12. priečke, čo je druhé najhoršie umiestnenie v histórii. Horšie dopadli Slováci len v Halifaxe 2008, kde obsadili 13. miesto.

Nemci nehrali, skôr kazili

Nemci nepredvádzali žiadnu hokejovú krásu. Pred plným hľadiskom a imperatívom vyhrať si prihrávali nepresne, o kombinačnej hre z ich strany ťažko hovoriť.

O to dôraznejší boli v osobných súbojoch, trpezlivejší v obrane a aj efektívnejší v streľbe. Súperovi nechýbalo ani šťastie pri prvom góle. A dostatok vylúčení Slovákov.

Naši boli v hre s pukom lepší, no všetko stroskotalo na nedôraznej či chýbajúcej streľbe.

V záverečnej tretine domáci už len zúfalo bránili najtesnejší náskok, nebezpečné situácie pred svojou bránkou zvládali zväčša s prehľadom.

Opäť viedol súper

Tréner Hanlon postavil do bránky Budaja, Šatana presunul do formácie s Machom, kde namiesto Pánika zaradil Grona.

Ako v každom zápase sme sa v úvode dosť hľadali a museli sme doháňať vedúci gól súpera. Nemci získali pokoj, po druhom góle Kreutzera v 24. minúta sa sústredili viac na kazenie našej hry, ako na zveľadenie svojho náskoku. Slovenský tím išiel na doraz, ale úsilie ostalo márne.

Kapitán Richard Lintner hral svoj jubilejný stý zápas v reprezentácii, po ňom mal pred kamerou STV slzy na krajíčku: „Ťažké chvíle. Chýbalo nám trošku umenia. Každý hráč sa však môže každému pozrieť priamo do očí, všetci odovzdali všetko. Po druhej tretine nás vývoj donútil zmeniť herný systém, hrali sme odvážnejšie. Je mi ľúto, že to nevyšlo."

Skúsený Miroslav Šatan konštatoval, že bojovnosť v tomto prípade nestačila. „Sme trochu sklamaní, lebo sme chceli urobiť niečo extra a postúpiť do štvrťfinále."