Skalica porazila v poslednom kole extraligy Nitru

Zľava: Matúš Rais z HC Nitra, Dušan Pašek z HK 36 Skalica a Henrich Ručkay z HC Nitra pred brankárom Skalice Zdenkom Kotvanom. (Autor: sita)
Sportnet|9. mar 2010 o 19:48

Záverečné 52. kolo základnej časti Slovnaft extraligy prinieslo víťazstvo Skalice nad Nitrou, Zvolen porazil Trenčín, Liptovský Mikuláš nestačil na Spišiakov, Poprad pohodlne zdolal juniorov. Slovan podľahol doma v súboji prvého s druhým po nájazdoch B. B

ystrici.

Hokejisti tímu HC Slovan Bratislava sa stali víťazmi základnej časti Slovnaft extraligy 2009/2010. Druhé miesto obsadili hráči Banskej Bystrice, tretí skončili Košičania.

Na štvrtej priečke sa umiestnil Martin, piata skončila Skalica, šiesty Poprad, siedma Nitra a do play-off sa z ôsmej pozície prebojoval Zvolen. Sezóna sa končí pre deviaty Trenčín, baráž čaká na desiatu Žilinu a s najvyššou súťažou sa lúčia jedenásta Spišská Nová Ves a dvanásty Liptovský Mikuláš.

Až posledné 52. kolo najvyššej slovenskej hokejovej súťaže definitívne rozlúštilo tajničku štvrťfinálových dvojíc vo vyraďovacej časti. Po utorku je známe, že HC’05 Banská Bystrica zabojuje o postup do semifinále s HC K Cero Nitra.

Na hráčov úradujúceho šampióna HC Košice čaká séria na štyri víťazné zápasy proti HK Poprad, MHC Martin si zmeria sily s HK 36 Skalica. Pred utorkom bola známa len jedna dvojica Slovan Bratislava - HKm Zvolen.

Štvrťfinálové dvojice play-off Slovnaft extraligy 2009/2010 (hrá sa na štyri víťazstvá):

(1.) Slovan Bratislava - (8.) HKm Zvolen - 13., 14., 17., 18. prípadne 21., 23. a 25. marca

(2.) HC’05 Banská Bystrica - (7.) HC K Cero Nitra - 13., 14., 17., 18. prípadne 21., 23. a 25. marca

(3.) HC Košice - (6.) HK Poprad - 15., 16., 19., 20. prípadne 22., 24. a 26. marca

(4.) MHC Martin - (5.) HK 36 Skalica - 15., 16., 19., 20. prípadne 22., 24. a 26. marca

Tri body Jarolína a výhra Skalice nad Nitrou

V zápase o piate miesto videli diváci len priemerný hokej. Domáci boli síce v úvode aktívnejší, do vyložených šancí sa však nedostávali a po strelách Zálešáka, Lušňáka a Jarolína sa Lakosil určite nespotil. Prvú vážnejšiu príležitosť mal v 6. min Zálešák, no Lakosil sa prekvapiť nenechal.

Nepodarilo sa to ani Kocákovi, ktorý zakončil prihrávku Jarolína len do stredu bránky. V 16. min šikovne strieľal hosťujúci Čaládi, no Kotvan stál na svojom mieste. Hostia hrali v závere prvej časti hry presilovku, no posunúť skóre sa im nepodarilo.

V druhej tretine udreli ako prví hostia, Kmečova strela skončila v bránke a hostia sa mohli radovať. Ich radosť ale čoskoro ukončil videorozhodca, podľa ktorého puk neprešiel celým objemom bránkovú čiaru.

Hostia ani veľmi neprotestovali, a tak doslova z protiútoku strelili gól domáci. Jarolín spoza bránky prihral Kocákovi, ktorý z kruhov prestrelil Lakosila 1:0. V 29. min Nitra premrhala presilovku 5 na 3, keď ani raz neohrozila Kotvana. V 37. min Hartmann obišiel hosťujúcich hráčov, no poslal puk len vedľa bránky.

Vyrovnať mohol už v 41. min po hrubej chybe domáceho Gulu Ručkay, ten však stroskotal na pozornom Kotvanovi. Zvýšiť náskok domáceho mužstva mohol naopak Kutálek, ale z tesnej blízkosti Lakosila neprekonal.

V 42. min sa hostia v tomto zápase zbytočne radovali už druhýkrát, Kotvan totiž famóznym zákrokom ich radosť pokazil. Na rozdiel dvoch gólov upravil v 54. min Jarolín, keď nikým neatakovaný obišiel bránku hostí a zakončil ponad bezmocného Lakosila.

Tretí gól Skalice pridal Kocák v 57. min, keď hosťujúca obrana nechala domáceho hráča voľného a ten z tesnej blízkosti nemal problém dopraviť puk za nitrianskeho gólmana. Na konci tretej tretiny zneškodnil Kotvan dva samostatné nájazdy Nitry a pripísal si čisté konto.

HK 36 Skalica - HK K-Cero Nitra 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 27. Kocák (R. Jarolín), 54. R. Jarolín (R. Hartmann), 57. Kocák (R. Jarolín, Kloz)

Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Schnabel, Kloz, Škadra, Jendek, Gula, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Višňovský - Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, Zálešák, D. Pašek - Kutálek, F. Novák, Šátek

Nitra: Lakosil - Rais, Špelda, Širokovs, Jass, Vlk, König, Ďurák, Ďurkech - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - M. Slovák, M. Kováčik, Čaládi - Gráčik, M. Štefanka, Kmeč - Šinkovič, M. Novák, M. Románek

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, Tvrdoň, 1842 divákov

Po zápase:

Martin Pešout (tréner Skalice): "Som rád, že sa hral dobrý hokej. Ani jedno mužstvo nešpekulovalo, oba tímy chceli vyhrať. My sme boli šťastnejší, aj preto sme vyhrali tretí zápas v rade."

Peter Oremus (tréner Nitry): "Prišli sme do Skalice s cieľom bodovať, no to sa nám nepodarilo. Šancí sme mali dostatok, ale zakončenie bolo slabé. Za výkon však hráčov musím pochváliť a verím, že príležitosti využijeme už v zápase play-off s Banskou Bystricou."

Trenčín zo Zvolena bez bodu

Pod Pustým hradom sa strhla už od úvodných minút hokejová prestrelka. Brankára Laca chcel už v 53. sekunde prekonať Gašparovič, avšak mieril do žŕdky. Úvodný gól videli diváci v 5. min, keď Paroulek prešiel cez útočnú modrú čiaru a dobre umiestnenou strelou prekonal zvolenského gólmana - 0:1.

Domáci vyrovnali v presilovke piatich proti trom, keď spoza kruhu skóroval Valach - 1:1. Trenčanom potom nevyšlo prečíslenie Hlavačku s Dubcom v oslabení. Skóre sa mohlo meniť až v 17. min, keď Barinka prekonal Murína, ale puk z bránkovej čiary poslal do bezpečia T. Klíma.

O minútu na to trafil domáci Očenáš spojnicu pravej a hornej žŕdky. Zvolenčanom sa potom podarilo ísť do vedenia dve sekundy pred klaksónom, keď Kopeckého prihrávku spoza bránky umiestnil zblízka Sabol - 2:1. Všetky góly v prvej tretine padli z presilových hier.

Na začiatku druhej tretiny vyrobil obrovskú hrúbku brankár Ján Laco. Vykorčuľoval do priestoru medzi kruhmi, keď sa snažil zachytil puk v črtajúcom sa sóle Paroulka, no ten lapačkou neprikryl a trenčiansky útočník nemal problém skórovať do prázdnej bránky - 2:2. Laca po tomto nešťastnom momente vystriedal náhradný brankár Matej Kristín. Hostia išli do vedenia v 25. min v presilovke, keď Balga tečoval strelu Hlavačku od modrej - 2:3.

Zvolenčania vyrovnávali taktiež v početnej výhode, v 27. min prestreli Murína z pravého kruhu Chovan - 3:3. Trenčania však priklonili misku váh na svoju stranu v 32. min hetrikom Paroulka, ktorý zblízka prekonal pomedzi betóny Kristína - 3:4.

Zvolenčanom sa v tretej tretine podaril dokonalý obrat. V 49. min vyšlo domácim prečíslenie a zároveň pekná kombinačná akcia Chovana s Pucherom, na ktorej konci bol Zdeněk Nedvěd - 4:4.

V 51. min Zvolenčania išli do vedenia po strele Hraška a dorážke Chovana a na konečných 6:4 poslal puk pri power-play Trenčína do prázdnej bránky 19 sekúnd pred koncom Valach.

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 6:4 (2:1, 1:3, 3:0)

Góly: 7. J. Valach (L. Čierny, P. Barinka), 20. P. Szabo (J. Kopecký, Marek Haščák), 27. Michal Chovan (L. Čierny, Zdeněk Nedvěd), 49. Zdeněk Nedvěd (P. Pucher, Michal Chovan), 51. Michal Chovan (Hraško, P. Pucher), 60. Valach (P. Pucher) - 5. Paroulek (Sekeráš), 22. Paroulek (Kollár), 25. Balga (M. Hlavačka, L. Klíma), 32. Paroulek (J. Gašparovič, Kollár)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Bednár, T. Orolin, 1410 divákov

Zvolen: J. Laco (22. Kristín) - L. Čierny, Juraško, J. Valach, Pikkarainen, Cebák, V. Urban, Hraško, Ťavoda - Zdeněk Nedvěd, P. Pucher, Michal Chovan - P. Barinka, M. Jurík, Šimurda - J. Kopecký, P. Szabo, Marek Haščák - V. Baláž, Otčenáš, Marcinek

Trenčín: Murín - Bednár, Sekeráš, M. Hlavačka, Čintala, Orolín, Fatyka - Balga, B. Jánoš, L. Klíma - Paroulek, Kollár, J. Gašparovič - Radulay, T. Klíma, Dubec - L. Ružička, P. Kopecký, J. Hašek, od 35. min Jarábek

Po zápase:

Ernest Bokroš, tréner Zvolena: "Diváci nám fandili, aj kvôli nim si ceníme víťazstvo. Preto som rád, že sme priebeh otočili, jedna súťaž nám skončila, druhá sa začína. Inak toto sú najhoršie stretnutia, je to v hlavách, všetci vedia, že sa začína playoff, a tak prinútiť sa skoncentrovať a podať stopercentný výkon je nesmierne ťažké."

Jozef Daňo, asistent trénera Trenčína: "Už nám o nič nešlo a výkony mali nádych prípravného zápasu. Nastúpili sme s mladými hráčmi, deviati skúsení boli na maródke, a mladí sa chceli vytiahnuť. Ak by sme za stavu 4:3 využili presilovku o dvoch hráčov, mohlo to byť iné. Prehru sme si chybami sami spôsobili."

Martin Paroulek, autor troch gólov Trenčína: "Hlavne aby sme uhrali dobrý výsledok, s takýmto predsavzatím sme nastupovali po výprasku so Slovanom. Nepodarilo sa nám zvíťaziť, s tou zmiešanou zostavou však môžeme byť aspoň trochu spokojní."

Michal Chovan, strelec dvoch gólov Zvolena: "Nezačali sme dobre, dosť sme sa trápili, a preto sme si museli v šatni zdôrazniť, že takto nie, divákov nám treba pred playoff potešiť, a nie rozladiť. Povedali sme si, že musíme byť dôraznejší, častejšie strieľať a prinútiť súpera k chybám. Našťastie sa nám podarilo otočiť priebeh a náladu si nepokaziť."

Liptáci prehrali so Spišskou Novou Vsou

V tomto zápase išlo o to, ktoré z mužstiev skončí na poslednom mieste. Domáci začali lepšie, už v 5. min vyhrávali 2:0. Neboli by to však Liptáci, aby po dvojgólovom vedení nepoľavili. V 11. min nečakane Pavličko znížil na 1:2 a od tohto momentu sa začal hrať vyrovnaný zápas.

Domáci išli ešte raz do dvojgólového vedenia, keď v 14. min Kuric zvýšil na 3:1, ale hostia za tri minúty dokázali zásluhou Holečka a Hamráka vyrovnať skóre.

V závere prvej tretiny bol vylúčený Devečka a hneď na začiatku druhej tretiny aj Heš. Spišiaci hrali takmer dve minúty presilovku o dvoch hráčov a Harabin ich dostal nečakane do vedenia - 4:3.

V 25. min bol však vylúčený Holečko a za 32 sekúnd vyrovnal Tomášek - 4:4. Do konca druhej tretiny sa hral vyrovnaný hokej, ani jedno z mužstiev nedokázalo využiť svoje šance a čakalo sa, čo sa stane v poslednej časti hry.

Vstup do tretej tretiny mali lepší hostia a už v 43. min ich do vedenia dostal Petruk. Pre domáce mužstvo i jeho fanúšikov to bol šok. Liptáci sa už nedostali do hernej pohody a svoje šance nedokázali premeniť.

V 56. min dokonca Macejka poslal nováčika zo Spiša do dvojgólového vedenia, čo bolo nielen prekvapenie, ale doslova šok pre Litpákov, ktorí na zápas nastúpili iba so 14 hráčmi v poli a výsledok už nedokázali otočiť.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Noves okná Spišská Nová Ves 4:6 (3:3, 1:1, 0:2)

Góly: 3. Tomášek (D. Moravec, M. Bartánus), 5. Mahdalík, 14. Kuric (P. Lištiak, Roháč), 26. Tomášek (D. Moravec) - 11. Harabin (S. Pavličko), 16. Holečko (L. Jurík, Leskovjanský), 18. Hamrák (Ďaloga, Macejka), 22. Harabin (Macejka), 43. Petruk (Macejka), 56. Macejka

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Gašparík, M. Orolin, 812 divákov

L. Mikuláš: Fikrt (od 21. Kurali) - Heš, D. Devečka, P. Lištiak, M. Varga, Petran - Tomášek, D. Moravec, M. Bartánus - Roháč, Kuric, Mikula - Ďurný, Mahdalík, M. Oravec

Spišská Nová Ves: Štefl - Ďaloga, Harabin, A. Mrena, Hančák, Gurčík, Borovský, Petruk, Hübler - Hamrák, Macejka, S. Pavličko - Leskovjanský, L. Jurík, Holečko - Vartovník, Heizer, Prokop - Smotrila, Lemešani, Farkašovský

Po zápase:

Ladislav Spišiak (tréner Liptovského Mikuláša): "Veľmi ľahko sme sa dostali do vedenia, ale potom sme prestali hrať, čo hostia dokonale využili a otočili skóre. Naše mužstvo je v úplnom rozklade, čo ukázal aj tento zápas. S takým úzkym kádrom sa nedá súťaž hrať."

Dušan Kapusta (asistent trénera Spišskej Novej Vsi): "Mali sme síce zlý začiatok, ale o to lepšie sme skončili. Sme radi, že tento zápas sme vyhrali, lebo ešte stále v duchu veríme, že sa v súťažiť môžme zachrániť. Je to naše zbožné želanie, ale stále veríme."

Poprad vysoko vyhral nad dvadsiatkou

V 13. min hosťujúci Fabian posunul od modrej čiary puk na Škoviru, ktorý ho z prvej poslal na Kloudu a ten do prázdnej bránky otvoril skóre stretnutia - 0:1. V závere prvej tretiny potrebovali domáci iba 10 sekúnd, aby využili presilovku. Úspešným strelcom bol Kozák - 1:1.

Hneď po zmene strán Šechný našiel pred bránkou voľného Haščáka, ktorý pomedzi Pékove betóny znovu vrátil Popradu vedenie - 1:2. V 26. min Šechný z otočky vystrelil po ľade a strela na prekvapenie všetkých skončila za Pékovým chrbtom - 1:3.

V 35. min J. Brejčák prihrával Škovirovi, ten vylákal na seba obrancu a prihral Kloudovi, ktorý blafákom prekonal Péka - 1:4.

O minútu neskôr Haščák prihrával Šechnému, ktorý sa pohral s celou domácou obranou a aj brankárom Pékom - 1:5. V 56. min strelili Popradčania hneď dva góly. Najprv využili presilovku zásluhou Haščák - 1:6. Vzápätí Rataj zatiahol puk do rohu ihriska odkiaľ prihral medzi kruhy Mašlonkovi, ktorý z prvej prestrelil Péka - 1:7.

V poslednej minúte stretnutia domáci Takáč spoza bránky prihrával pred bránku úplne voľnému Šišovskému, ktorý na dvakrát prekonal Melicherčíka a uzavrel tak skóre na 2:7.

HK Orange 20 - HK ŠKP Poprad 2:7 (1:1, 0:4, 1:2)

Góly: 20. L. Kozák (Jaborník, Šišovský), 60. Šišovský (Takáč) - 13. Klouda (Škovira, Fabian), 21. Marcel Haščák (Šechný, Jasečko), 26. Šechný (Juraj Faith, Marcel Haščák), 35. Klouda (Škovira, J. Brejčák), 36. Šechný (Marcel Haščák, Juraj Faith), 56. Marcel Haščák (Jasečko, M. Žemba), 56. Mašlonka (Rataj, Lapšanský)

Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Korba, Valach, 260 divákov

Orange 20: Pék - L. Kozák, Jaborník, Marinčin, Šiška, Staňo, Čajkovský, Šeliga - Andrej Šťastný, Vandas, Šišovský - Mlynarovič, Takáč, Sobota - Kadura, Šimčák, Peško, Cingel

Poprad: Melicherčík - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, M. Žemba, Kledrowetz, Michal Segľa, Kramár, D. Brejčák - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, Juraj Faith - Svitana, Rataj, Lapšanský - Mašlonka, V. Žemba, Schneider

Po zápase:

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): "Obávali sme sa tohto zápasu. Bol to posledný duel celej tejto etapy prípravy, v ktorej sme odohrali aj kvalitné zápasy. Chlapci boli myšlienkami niekde úplne inde, pripravovali sa už na poslednú časť tejto sezóny - do play-off juniorskej extraligy. Koncentrácia nám vydržala iba prvých dvadsať minút, potom už chýbal pohyb, srdce, taktická disciplína. Robili sme zbytočne veľa chýb a skúsený súper to využil."

Július Pénzeš (tréner Popradu): "Po prvej tretine za stavu 1:1 sme v šatni trošku pritvrdili. Zápas sme nepodcenili, korčuľovali sme, vytvárali sme si šance. Všetko sme chceli dávať do prázdnej bránky. Chlapci začali šance premieňať, naďalej sme si ich vytvárali v hojnom počte. Myslím si, že sme odohrali solídny zápas so slušným zakončením."

Žilina vyhrala v Martine

Domáci vedeli, že ak chcú zakončiť základnú časť na bronzovom stupni, musia stopercentne bodovať. Martin začal síce lepšie, ale Uram v 3. min zblízka trafil Lipovského.

O tri minúty neskôr Dornič iba vyprášil betóny žilinského brankára. Žilina postupne vycítila, že Turčania nie sú vo svojej koži, osmelili sa, no Krajčiho strela v 8. min minula Dzubinovu bránku. Potom mali žlto-zelení možnosť hrať 85 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, ale hostia z tlaku nevyťažili gólovú akciu.

Tá sa zrodila až v 11. min v rovnovážnom stave, keď Vala spoza bránky našiel nekrytého Palovčíka, ktorý strelou bez prípravy otvoril skóre. Martin si uvedomil hrozbu, zvýšil agresivitu a vytvoril si niekoľko šancí. V 16. min Appel centroval pred bránku "vlkov", kde sa vytvorila "skrumáž", puk tancoval pred bránkovou čiarou, ale vtedy nezahrmelo.

Vyrovnanie prišlo o minútu neskôr, keď Beran v martinskej početnej výhode zblízka prekonal Lipovského. Bič však plieskal na konci prvej tretiny. V 19. min Drevenák uvoľnil Turoňa, ktorý poslal svoj tím znovu do vedenia - 1:2. Gregorovci tak znovu museli zvýšiť obrátky, v druhej tretine sa tlačili pred Lipovského bránku, ale na martinské hokejky sa vkradla nervozita.

V 23. min zaváhal Říha, ktorý namiesto strely nepochopiteľne ešte hľadal Appela. Martin prišiel v 28. min o svojho lídra, keďže Uram odišiel z ľadu so zraneným kolenom. Domácich to však vyburcovalo k väčšej aktivite a o minútu neskôr Jabrocký, ktorému spoza bránky nezištne prihral Beran, v presilovke MHC vyrovnal.

O 122 sekúnd na to ušiel Appel, ktorý svojím blafákom najskôr neprekabátil Lipovského, ale následne ho žilinskí obrancovia natlačili do svojho brankára a puk sa ocitol za bránkovou čiarou.

To potvrdil aj videorozhodca - 3:2. V tretej tretine si modro-bieli strážili náskok, spočiatku s prehľadom kontrolovali hru, lebo ich súper dlho nedokázal nič vymyslieť, ale keď v závere začali "vlci" hrýzť, Martin sa strachoval o výsledok. V 56. min unikol po krídle Nemec a svojou bekhendovou strelou prekvapil Dzubinu - 3:3.

To Žilinu nabudilo a 85 sekúnd pred tretím klaksónom zabezpečil hosťom výhru Kokavec, ktorý využil Klepáčovu chybu. Martinu generálka na play-off, do ktorého pôjde až zo štvrtého miesta, nevyšla a na Žilinu čaká baráž.

MHC Martin - MsHK Garmin Žilina 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Góly: 17. M. Beran (Uram), 29. Jabrocký (M. Beran, Klepáč), 31. Appel (M. Beran) - 11. Palovčík (Nádašdi, Vala), 19. Turoň (Drevenák), 56. V. Nemec (Koložváry, Hriňa), 59. M. Kokavec (V. Nemec, Koložváry)

Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše Klepáč (Martin) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Smrek, Tornay, 1152 divákov

Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Matejka, I. Ďatelinka, Pozník, Drgoň - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Markovič, Trokan, od 7. min Velebný za Pozníka, od 37. Zelíska za L. Říhu

Žilina: Lipovský - Bobček, Hriňa, Rúfus, Nádašdi, Turoň, Ftorek, Kolarz, Škuta - V. Nemec, Koložváry, M. Kokavec - Krajči, Palovčík, Vala - Drevenák, Hreus, Kropáč - Hájnik, Pleva, M. Gálik

Po zápase:

Dušan Gregor, tréner Martina: "Nehráme dobre, o čom hovorí aj to, že sme prehrali so Žilinou, ktorá bude hrať len baráž. Najviac ma mrzí, že sme neskončili na treťom mieste. Na druhej strane verím, že nám táto facka pred play off pomôže. Do play off musíme ísť s pokorou ako tím, ale s iným prístupom a výkonom."

Anton Tomko, tréner Žiliny: "Bol to len priemerný zápas. Hraný z oboch strán dosť opatrne, ale so zvratmi a dobrým koncom pre nás. Podržal nás brankár Lipovský. Bol to pre nás dôležitý súboj a dúfam, že víťazstvo nás psychicky posilní pred barážou."

Slovan prehral v súboji prvého s druhým s Banskou Bystricou

Súboj prvého s druhým tímom tabuľky odštartovali lepšie domáci a už v tretej minúte otvoril skóre Hudáček. O minútu neskôr viedli Bratislavčania už 2:0.

Hrubú chybu bystrickej obrany potrestal Lipiansky, ktorý si nakorčuľoval medzi kruhy a využil pohotovú prihrávku Laža spoza bránky. Ešte predtým dopadol tvrdo na ľad Turunen a po druhom góle odkorčuľoval zo striedačky rovno do šatne. V 6. minúte sa ozvali aj hostia, keď Tománek po rýchlej akcii našiel pred bránkou Bulíka, no Konrád dobrým zákrokom zachránil.

Vzápätí mohol zvýšiť na rozdiel triedy Lažo ale jeho bekhendový blafák skončil mimo Vojtekovej bránky. Potom už tempo hry upadlo a zaujala iba Lažova tvrdá strela a na druhej strane Bulíkov pokus, ktorý Konrád zneškodnil. Domáci vstúpili lepšie aj do druhého dejstva a už po niekoľkých sekundách zvýšil na 3:0 Kuľha. V ďalšom priebehu už boli aktívnejší hostia a v 24. minúte znížil Dian.

Konrád mal aj naďalej viac práce, no útokom Bystrice odolal. V 30. minúte vystriedal Petrík v bránke hostí neistého Vojteka a hneď ako naskočil na ľad, musel riešiť nájazd Kuľhu. V 34. minúte predviedol peknú individuálnu akciu Tománek, keď prekľučkoval medzi dvoma brániacimi hráčmi a zavesil za Konrádov chrbát. Ten istý hráč o dve minúty využil chybu domácej obrany a po samostatnom úniku vyrovnal na 3:3.

Záverečné dejstvo neprinieslo atraktívny hokej, keď sa hralo hlavne v strednom pásme a ani jeden z tímov nepretavil svoje útočné snahy na gólové šance.

Patový stav mohol zlomiť paradoxne domáci brankár Konrád. Nastrelený puk sa odrazil od zadného mantinelu do jeho ramena a len tesne minul pravú žŕdku. O víťazovi sa nerozhodlo do konca riadneho hracieho času ani v predĺžení a tak nasledovali samostatné nájazdy. V ňom zariadil výhru hostí Pavelek.

Slovan Bratislava - HC'05 Banská Bytrica 3:4 pp a sn (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Hudáček, 4. Lipiansky, 21. Kuľha, rozhodujúci nájazd Lažo - 24. Dian, 34. Tománek, 36. Tománek, Rozhodovali: J. Konc - M. Novák, Junek, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedania: 31. Petrík za Vojteka (Bystrica), 2754 divákov

Slovan: Konrád - Tesařík, Bohunický, Štajnoch, S. Hudec, Tulupov, Turunen - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - D. Skokan, L. Hudáček, M. Bakoš - A. Bezák

B. Bystrica: Vojtek (od 30. min Petrík) - Kubka, Bauer, Kolba, Biro, Vizváry, Vantroba, Bais, Bambúch - Tománek, Bulík, M. Dian - Padělek, M. Hlinka, Drotár - Rumpel, Ľ. Sabol, Kútny - Koval, Liščák, Paľov

Po zápase:

Róbert Pukalovič, asistent tréner Slovana: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, dobrý pohyb. Nám uškodilo až vedenie 3:0. Dnes nás môže mrzieť hlavne zranenie Turunena. S jeho kolenom to vyzerá vážne."

Milan Staš, tréner Banskej Bystrice: "Nevyšiel nám úvod zápasu dostali sme dva rýchle góly. Prebudil nás až tretí gól súpera, keď to už vyzeralo na uterák. Potom sme sa rozbehli strelili sme tri góly a nakoniec v samostatných nájazdoch rozhodli o svojom víťazstve."