logo
Sme.sk | HOKEJ | NHL | Višňovský vybojoval pre Edmonton predĺženie

AKTUALIZOVANÉ 10:54
Višňovský vybojoval pre Edmonton predĺženie

NEW YORK. V šiestich zápasoch zámorskej NHL sa v noci na utorok predstavilo kvarteto slovenských hokejistov. Do bodových štatistík sa zapísal obranca Ľubomír Višňovský, no ani jeho gól a asistencia nestačili k víťazstvu Edmontonu Oilers nad Columbusom Blue Jackets.

Višňovský si oba body pripísal v presilových hrách. Najskôr v 34. minúte asistoval pri góle Aleša Hemského a v záverečnej tretine strelil vedúci gól olejárov, keď pohotovo spred kruhov dorazil vyrazenú strelu Sheldona Souraya od modrej čiary. Domáci hokejisti stihli vyrovnať, v predĺžení gól nepadol a rozhodnúť tak musel až nájazdový rozstrel, v ktorom boli úspešnejší hráči Columbusu.

"Na každom jednom z nás bolo vidieť snahu. Dnes mali brankári svoj deň. Nebyť toho nášho, zrejme by sme v záverečnej tretine už nemali o čo hrať. Dopustili sme sa zopár výpadkov a šťastie sa od nás odvrátilo," zhodnotil štvrtú prehru v rade defenzívny pilier kanadského klubu Sheldon Souray.

Viac dôvodov na radosť mal Michal Handzuš, ktorý vo víťaznom stretnutí jeho Los Angeles nad Floridou 4:3 po samostatných nájazdoch zaznamenal bod za asistenciu. Králi pritom museli doťahovať dvojgólové manko, na začiatku záverečnej tretiny sa im však podarilo vyrovnať. V 48. minúte prišla chvíľa slovenského hokejistu, keď vo vlastnom oslabení unikol po ľavom krídle, jeho tvrdý príklep Vokoun neudržal a Randy Jones doklepol puk do odkrytej brány.

"Vyhrávali sme o dva góly a napriek tomu sme súperovi dovolili vrátiť sa do hry. Niekedy je až smiešne sledovať, ako sa to celé vyvinie. Dostali sme dva góly v oslabení a ďalší pri našej presilovke. Musíme sa naučiť vyhrávať, obzvlášť keď vstupujeme do tretej tretiny ako vedúci tím," uviedol útočník panterov Cory Stillman.

Z víťazstva sa tešil obranca Tampy Bay Andrej Meszároš, keď jeho blesky uspeli na ľade Phoenixu 4:1. Slovenský reprezentant strávil na ľade takmer 24 minút a za tento čas ohrozil súperovu bránu dvoma strelami. Phoenix prehral z posledných siedmych zápasov až päťkrát a tréner Dave Tippett preto nemá veľa dôvodov na radosť.

"Myslím, že dnes mnohí moji zverenci dreli a šli za víťazstvom. Súper ťažil z toho, že má veľkých hráčov, ktorí dokázali využiť svoje šance. O tom to celé bolo," uviedol Tippett.

BOSTON - NY ISLANDERS 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

výsledky:

Boston - NY Islanders 1:4,

 

Philadelphia - New Jersey 3:2,

 

Columbus - Edmonton 3:2 pp a sn (za hostí Višňovský 1+1),

 

Pittsburgh - Anaheim 5:2,

 

Florida - Los Angeles 3:4 pp a sn (za hostí Handzuš 0+1),

 

Phoenix - Tampa Bay 1:4.

utorok 17. 11. 2009 7:34 | Copyright © TASR 2009
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Ľubomír Višňovský.

Ľubomír Višňovský.

Foto: SITA/AP

najčítanejšie
  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
späť na SME.sk
ANKETA