Lašák uvažuje nad KHL aj kúpou motorky
POPRAD. V máji 2002 Ján Lašák hokejovo pobláznil celé Slovensko, no ani ako majster sveta v zámorí veľa šancí nedostával. Prišiel rok v Petrohrade a následne jeho kroky smerovali do Pardubíc, kde pôsobí doteraz.
Dlhých päť rokov v meste perníkov, popri tom reprezentačné akcie a samozrejme vrchol sezóny - svetový šampionát. Tento hokejový kolotoč ho nenechal oddýchnuť si.
Lašák cíti únavu
"Vlani som bol veľmi unavený z hokeja. Päť rokov sa opakovalo stále to isté - sezóna v Pardubiciach, majstrovstvá sveta, voľno na dva týždne, letná príprava a ťahal som zase ďalší rok. Stále ma to viac a viac unavovalo, až to dospelo do štádia, že ma hokej nebavil, mal som ho plné zuby a veľmi som sa trápil. Ovplyvnilo to aj moje výkony v strede minulej sezóny. Potreboval by som si od hokeja trochu oddýchnuť. Myslel som si, že sa mi to podarí počas aktuálneho leta, ale opak bol pravdou. Znovu som išiel do Pardubíc na letnú prípravu, znovu som s nimi na ľade. Nemal som čas stihnúť všetko to, čo som chcel," odhalil niečo zo svojich pocitov dlhodobo jeden z najlepších brankárov na Slovensku Ján Lašák.
Aj keď má v Pardubiciach stále platnú zmluvu a pripravuje sa s tímom, s veľkou pravdepodobnosťou v drese českého extraligistu v sezóne 2009/2010 nenastúpi.
Slovenský reprezentant uvažuje o KHL
"S Pardubicami mám dohodu, že moja zmluva sa preruší na rok. Moje pôsobenie v klube v novom ročníku vidíme nereálne. Rovnako nedávam veľkú šancu tomu, že budem chytať v Česku. Každý hráč chce ísť do KHL, je to vrchol Európy. Každý si chce vyskúšať, či to zvládne. Ja nie som výnimka, ako každý iný športovec hľadím len na najvyššie méty. Samozrejme, otvorené sú v mojom prípade aj ostatné ligy," hovorí.
"V tejto situácii, keď v auguste ešte nemám zmluvu, sa človek poteší aj ponukám z Fínska alebo Švédska. Predpokladám, že k podpisu v mojom prípade nepríde tak skoro, pretože všetky tímy až na výnimky budú čakať čo najdlhšie. Najprv dajú šancu mladým gólmanom a ak sa tí neuchytia, potom príde šanca pre brankárov bez zmluvy. Som pripravený na to, že ešte budem musieť čakať, trénovať a byť bez zápasovej praxe,“ prezradil odchovanec zvolenského hokeja.
Práve v extraligovom klube z tohto mesta by si vedel skúsený brankár predstaviť svoj návrat do najvyššej domácej súťaže.
Brankár je fanúšikom motoriek
"Samozrejme, v domácej súťaži je mojou prioritou Zvolen. Nič iné na Slovensku ani neprichádza do úvahy. Nemusel by som riešiť, kam dám deti, kde budem bývať. Ale to je len čisto hypotetické, pretože vo Zvolene je veľmi dobrý brankár Janko Laco. Povedzme si pravdu, tam nie je šanca sa dostať. V klube nie je dôvod meniť brankára, odpísať ho. Ja také veci neschvaľujem, nie je to správne," povedal Lašák, veľký fanúšik motoriek, trojkoliek či štvorkoliek.
"Je to pravda, som veľký priaznivec tohto typu motorových vozidiel. V lete som si bol občas s partiou zajazdiť, teraz na to už veľmi nie je čas," poznamenal 30-ročný gólman a prezradil, že dokonca uvažuje o kúpe nového stroja:
"Veľmi rozmýšľam nad tým, že si kúpim motorku. Na jednej strane to veľmi chcem, veľmi ma to láka, ale na druhej strane sa trochu bojím, že ani nemusím ja urobiť chybu a budem pykať. Aj keby sa to skončilo 'len' zlomenou nohou, v mojom prípade to znamená viac, ako keď si niekto zlomí nohu, dostane péenku a o dva mesiace ide opäť do roboty.“
štvrtok 6. 8. 2009 10:02 | Copyright © SITA 2009
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.
Súvisiace články:

Ján Lašák
Foto: čtk

- 4 hodiny
- 24h
- 3dni
- 7dní
- Štvrtýkrát hráme vo štvrťfinále s Kanadou 3 763
- Šatan: Kanaďania nie sú neporaziteľní 3 066
- Bondra: Proti Kanade je výhodou, že nemusíme tvoriť 2 903
- Kapitán Kanady Getzlaf: Chceme zlato 2 599
- Šesť dôvodov, prečo Slovensko postúpilo do štvrťfinále 2 253
- Česi nešpekulovali, Fíni chcú vendetu a Nóri prekvapiť 1 725
- Nemcov i Švajčiarov sme predbehli, sme na 8. mieste 1 107
- Lintner: Chlapci musia uveriť, že môžu uspieť 695
- MS v hokeji - tabuľky, skupiny a výsledky 614
- Slováci proti Kanade pod českou taktovkou v bielych dresoch 538
zajtrajšie
Stavte si:- Čoskoro končia
- Populárne
- Ako dopadnú 1/4 finálové zapasy IIHF na MS 2012? 4 hodiny
- Ako dopadnú 1/4 finálové zapasy IIHF na MS 2012? 4 hodiny
- Bude mat po MS v ladovom hokeji 2012 slovenska reprezentacia istu ucast na ZOH 2014? 8 hodín
- Koľko slovenských hráčov bude v ALLSTARS teame MS 2012? 1 deň
- Ako dopadne ján Laco v individuálnej štatistike brankárov na MS 2012? 1 deň
- Kolľko gólov padne vo finále MS v hokeji 2012? 2 dni




















ďalšie info
denné menu



