V Poprade sa začalo príprava na Vancouver | zimná olympiáda | hokej.sme.sk
Sme.sk | HOKEJ | zimná olympiáda | V Poprade sa začalo príprava na Vancouver

POPRAD. Na predolympijský kemp slovenskej hokejovej reprezentácie v Poprade s názvom Olympijské hokejové leto 2009, prišlo v utorok postupne 18 z 36 pozvaných hráčov, časť by mala doraziť na stredajšie stretnutie v Starom Smokovci s vedením Slovenského olympijského výboru (SOV), na ktorom odznejú informácie o predolympijských prípravách, a ďalší sa pripoja k tímu vo štvrtok.

Hráči, ktorí prišli do Popradu už v utorok, absolvovali večer po prípravnom zápase miestneho HK ŠKP s Liptovským Mikulášom prvý spoločný tréning. "Vyskúšame si na ňom niektoré herné činnosti. Ešte pred ním majú hráči možnosť pripravovať sa v posilňovni,“ prezradil náplň úvodného tréningu na letnom kempe reprezentačný tréner Ján Filc.

V stredu predpoludním majú hráči ďalšiu tréningovú jednotku, po ktorej budú k dispozícii dopingovým komisárom. Popoludní ich čaká predolympijský míting: zástupcovia odevnej firmy im odoberú miery na oblečenie do Vancoveru. Vo štvrtok predpoludním kemp pokračuje ďalšou tréningovou jednotkou, popoludní čakajú na hráčov individuálne rozhovory s členmi realizačného tímu. V piatok sa tím po rannom rozkorčuľovaní presunie do Košíc, kde večer odohrá exhibičný súboj s majstrovským HC v rámci vyhlásenia výsledkov ankety Zlatý puk. Tým sa oficiálny program Olympijského hokejového leta 2009 skončí. V sobotu sa ešte niektorí hokejisti zúčastnia na charitatívnom golfovom turnaji.

"Pripravili sme aj rôzne veci na spestrenie, hráči môžu využiť horské bicykle, posilňovňu, zahrať si golf či tenis,“ dodal Ján Filc, ktorému z pozvaných hráčov na kempe chýbajú legionári z Kontinentálnej hokejovej ligy Peter Smrek, Ladislav Nagy, Jozef Stümpel a Richard Zedník. Kvarteto neuvoľnili ich zamestnávatelia, keďže príprava sa nekoná v oficiálnom asociačnom termíne IIHF. Rovnako pod Tatry neprídu najmä z rodinných dôvodov Marek Svatoš, Miroslav Šatan a Peter Sejna. Po minulotýždňovej debate so Žigmundom Pálffym sa reprezentačný kouč dohodol so skalickým útočníkom, že kemp vynechá aj on.

V utorok pod Tatrami ešte chýbali napríklad brankár Jaroslav Halák, pätica zo Spartaka Moskva Branko Radivojevič, Martin Cibák, Jaroslav Obšut, Ivan Baranka a Štefan Ružička, taktiež Ľuboš Bartečko a aj momentálne rekonvalescenti Marián Hossa, Pavol Demitra a Ľubomír Višňovský.

utorok 4. 8. 2009 18:09 | Copyright © SITA 2009
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

najčítanejšie
  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
Penzión Fortuna - Forum Sabbathae

Sobotské námestie 1768/43, Poprad- Spišská Sobota

ďalšie info
Hotel Sobota***

Kežmarská 988/15, Spišská Sobota

ďalšie info denné menu
späť na SME.sk
ANKETA
@denniksme: Štúdium malo svoje čaro. Boli to nádherné časy. Pán Richter, ľutujem Vás, že ste ich nezažili (Michal Bróska) Čítajte viac
Ďalšie weby skupiny: Új Szó Slovak Spectator Vii.sk
Vydavateľstvo Inzercia Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy
© Copyright 1997-2012 Petit Press, a.s.