Liptovský Mikuláš rozdrvil v súboji o 2. miesto Zvolen 8:1

Košičan Marcel Šimurda sa teší z gólu, ktorý sa mu podarilo vsietiť bratislavskému Slovanu. (Autor: sita)
SITA|7. okt 2008 o 20:30

Slovnaft extraliga dnes ponúkla zápasy predohrávaného 29. kola.

BRATISLAVA. Najvyššia hokejová súťaž Slovenska priniesla kompletné predohrávané 29. kolo.

Fotogalériu nájdete na hokej.sme.sk

V ňom najväčšiu pozornosť pútal duel v Košiciach, kde zavítal obhajca majstrovského titulu Slovan, aby preveril aktuálneho lídra priebežného poradia.

Vypredaná Steel Arena napokon videla víťazstvo domácich 5:4, o ktoré sa v úvode predĺženia postaral skúsený Peter Bartoš.

V priamom súboji o 2. miesto hostil Liptovský Mikuláš hokejistov Zvolena a na ľade jednoznačne dominoval. Po hladkom víťazstve v pomere 8:1 preskočil o bod svojho dnešného súpera.

Na svoje si prišli aj priaznivci nováčika z Banskej Bystrice. Ten na vlastnom štadióne nedal šancu Kežmarku a zvíťazil presvedčivo 9:2.

Trenčín cestoval do Martina, kde mu ale na čo i len bod nestačil ani rýchly gól Radulaya. MHC sa tešil z víťazstva 3:1.

Prehru si na konto pripísala aj Nitra. Tím spod Zobora nestačil na žilinských "vlkov", pričom domáci brankár Ševela prišiel o čisté konto až v samom závere stretnutia, ktoré skončilo výsledkom 5:1 pre MsHK Garmin.

Dramatický duel sa odohral v Poprade, kde zverenci trénera Tibora Turana potrebovali na víťazstvo nad Skalicou až predĺženie, ktoré rozhodol Lapšanský.

Súhrn výsledkov

Žilina nedala Nitre šancu

Stretnutie sa začalo len v priemernom tempe. V prvej desaťminútovke mali obidva tímy možnosti presilových hier, ale ani jeden z nich ich nevyužil. Žilina mala viac z hry, čo sa ukázalo v 11. min, keď center tretieho útoku Škoda dopravil puk za chrbát Faltu - 1:0. Druhýkrát bol o 5 minút neskôr strelecky úspešný obranca Horák, ktorý si pripísal premiérový gól v žilinskom drese.

V úvode druhej tretiny mali dobré strelecké príležitosti Kokavec na domácej strane a Čaládi z Nitry, ale rovnako ako strely Henricha Ručkaya v 29. min či Tomáša Chrenka v 30. min zostali nevyužité. V 32. min bol vylúčený Ručkay, ktorý dostal okrem dvoch minút aj 10 minút osobného trestu a domácim sa podarilo túto presilovku využiť. Krajčí v priebehu niečo vyše pol minúty vsietil tretí gól domácich.

O ďalšiu polminútu sa stav menil, avšak pri góle Ivana Droppu sa hlavný arbiter Valachovič najskôr musel poradiť s videorozhodcom. Napokon však gól uznal. Piaty presný zásah pridali s chuťou hrajúci domáci v poslednej minúte druhej tretiny a následne hrali presilovku piatich proti trom, ktorá pokračovala aj v tretej tretine.

V úvode poslednej časti hry mali domáci početnú výhodu piatich proti trom, ktorú však nevyužili. Neskôr sa hral vlažný hokej, strelecké príležitosti mali Žilinčania R. Krajčí a Javín, avšak zostali nevyužité. Od 53. min mali domáci početnú výhodu v päťminútovej presilovke, no nevyužili ju. Čestný gól hostí vsietil 30 sekúnd pred koncom Ručkay.

MsHK Garmin Žilina - HK Ardo Nitra 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Góly: 11. Škoda (R. Stantien, M. Kokavec), 16. Horák (R. Krajčí, R. Stantien), 32. R. Krajčí (R. Stantien, Turoň), 33. I. Droppa (Koložváry), 39. Koložváry (M. Kokavec) - 60. H. Ručkay (Čunderlík, Čaládi)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Henrich Ručkay na 10 min za napadnutie zozadu, Poliaček 5 +20 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Gašparík, Valach - 1137 divákov

Žilina: Ševela - Horák, Javín, Hriňa, I. Droppa, Turoň, Škorvánek - R. Krajčí, Pleva, R. Stantien - Sivák, Koložváry, M. Kokavec - Pokrivčák, Škoda, V. Baláž - Sekáč, Hájnik, Brandis

Nitra: Falta - Hranáč, Kudrna, Halász, M. Výborný, M. Školiak, T. Sedlák, Zajac, Poláček - Rumpel, T. Chrenko, Podstavek - Gálik, Bednařík, H. Hronský - Čaládi, Poljaček, H. Ručkay - Ecker, Čunderlík, Mach

Povedali po zápase

Richard Turaz (asistent trénera Žiliny): "Pred zápasom sme si povedali, že Nitra pravdepodobne nezopakuje výkon z úvodného kola. Dobre sme bránili stredné pásmo a v prvej tretine sme vsietili aj dva góly. V druhej časti sme urobili určité mikrochyby, no i napriek tomu sme pridali ďalšie tri góly. V poslednej tretine sa stretnutie dohrávalo, my sme mali šance, ale tie sme nevyužili. So ziskom troch bodov som spokojný."

Jiří Kučera (tréner Nitry): "Po prehratom zápase so slovenskou dvadsiatkou si hráči hovorili, že je to len jeden prehratý duel. Žiaľ, urazili sme šťastenu. Domáca Žilina nás od úvodných minút dostala pod tlak, dnes bola lepším tímom a zaslúžene zvíťazila."

Súboj o druhé miesto plne v réžii Liptákov

Priama bitka o druhú priečku extraligovej tabuľky sľubovala obojstranne zaujímavý hokej. Tón udal veľmi dobrý nástup Liptákov. Laca prvýkrát ohrozil už po niekoľkých sekundách Cibuľa. Na začiatku 3. min otvoril skóre ukážkovou strelou Pohanka. V ďalšom priebehu prvej časti hry sa gólmani na oboch stranách prekonávali.

Od úvodu druhého dejstva zobrali taktovku do rúk predovšetkým Hunovci s Kriškom. V 22. min bol na konci peknej gólovej akcie Róbert Huna. Na 3:0 zvyšoval onedlho jeho brat Richard, ktorý sa rýchlo otriasol z nepríjemného narazenia, ktoré mu uštedril L. Čierny. V 27. min poslal Laca na striedačku Vaškovič - 4:0. Na hrozivý päťgólový rozdiel v prospech domácich zvyšoval výborne hrajúci Kriška.

Nečakaná mikulášska eufória pokračovala aj v treťom dejstve. Poltucet uzavrel v 48. min v presilovke Richard Huna. Hostia sa napriek beznádejnému stavu nevzdávali, v 52. min zrušil Falterovu nulu dôrazný Dubec. Liptáci však v závere ešte dvakrát vyšperkovali svoj strelecký koncert. Búrlivé ovácie spokojného liptovského publika trvali niekoľko minút. Domáci týmto jasným rezultátom preskočili Zvolenčanov a sú už zaslúžene druhí.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 8:1 (1:0, 4:0, 3:1)

Góly: 3. B. Pohanka (Kovář, Kumstát), 22. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna), 26. Richard Huna (D. Rehák), 27. Vaškovič (J. Cibuľa, Halaj), 32. Kriška (Róbert Huna), 48. Richard Huna (M. Varga, Róbert Huna), 55. Kumstát, 60. Tomášek (B. Pohanka) - 52. Dubec (J. Čierny, Juraško)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Kuric (L. Mikuláš) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Tornay, M. Grečko, 1480 divákov

L. Mikuláš: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, M. Grman - Vaškovič, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek - M. Oravec, Kuric, F. Zúbek - Durdiak

Zvolen: J. Laco (27. Bielik) - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Valach, J. Malinský, Kolafa, Cebák - Lelkeš, Lipiansky, T. Tatar - Hvila, Klouda, Chovan - Pavliš, F. Turek, Vrbata - J. Čierny, Dubec, Jurík - J. Markovič

Pavol Paukovček (asistent trénera Liptovského Mikuláša): "Podali sme maximálne zodpovedný výkon. Čo k tomu dodať, boli sme jednoznačne lepší. Nezostáva mi nič iné, iba dať klobúk dolu pred disciplínou a bojovnosťou našich chlapcov podloženú skvelým Falterom. Ďakujeme za úžasnú podporu našim fanúšikom."

Miloš Holaň (tréner Zvolena): "Z našej strany nemám prakticky čo hodnotiť, bol to najhorší výkon tohto tímu počas môjho pôsobenia pri ňom. Domácich sme poslali do rýchleho vedenia zbytočnou chybou, síce sme potom trochu vyrovnali hru, ale rovnako chabý vstup sme mali aj do druhej tretiny. Po druhom údere sme sa z ľadu úplne vytratili. Je to pre mňa obrovské sklamanie. Musíme sa z neho rýchlo ´oklepať´ a myslieť na ďalší výsledok, pred nami je predsa ešte dlhá sezóna. "

Nováčik rozdrvil Kežmarok

Úvodná tretina bola v réžii domácich hokejistov, ktorí aktivitu pretavili do troch gólov. V 5. min vystrelil od modrej Biro a Jánoš zrazil puk za brankára Budaia.

O 47 sekúnd neskôr našiel na červenej čiare Diana Štolc. Útočník Banskej Bystrice si nakorčuľoval k pravému kruhu a spoza neho prestrelil brankára hostí. V 13. min Češík vošiel s pukom do útočného pásma, dvakrát preveril Budaia, no až druhý vyrazený puk dostal do bránky zblízka Dian.

V druhej tretine pokračovala aktivita "baranov", no veľké šance spálili Sabol a Paľov. Prišiel trest, Kežmarčania znížili v oslabení. Po aktivite Bartečka sa presadil Marcinko. V 35. min Kežmarčania znížili dokonca na rozdiel jediného gólu, v presilovke piatich proti trom po peknej kombinačnej akcii skóroval zblízka Bartečko. Z jasného stretnutia tak bola dráma, ktorú zažehnal Majeský v 39. min, keď najprv mieril do žŕdky. Potom však zužitkoval peknú prihrávku od Sabola a dal dôležitý gól do šatne.

Domáci mali bleskový náskok do tretej tretiny. Už v 15. sekunde po prečíslení a prihrávke Bulíka strelil prvý gól za Banskú Bystricu Pardavý. Potom sa domáci presadili v presilovkách. Najprv Sabol tečoval Vlkovu strelu a potom po biliardovej akcii pridal aj svoj druhý gól v stretnutí.

V 50. min sa presadil nikým neatakovaný Bulík, ktorý si nakorčuľoval pred Klempu a zvýšil už na 8:2. Gólový účet duelu uzatvoril opäť v presilovke peknou strelou od modrej čiary obranca Brumerčík.

HC´05 Banská Bystrica - SkiPark MHK Kežmarok 9:2 (3:0, 1:2, 5:0)

Góly: 5. Jánoš (Biro, Ľ. Sabol), 6. Dian (Štolc), 13. Dian (Češík, Tomaška), 39. Igor Majeský (Ľ. Sabol), 41. Pardavý (Bulík), 45. Ľ. Sabol (V. Vlk, Igor Majeský), 47. Ľ. Sabol (Dian, Igor Majeský), 50. Bulík (Tománek), 58. Brumerčík (Mrena, Češík) - 29. Marcinko (Bartečko), 35. Bartečko (Drotár, Škovira)

Vylúčení: 7:9, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Mášik, Stano, 1500 divákov

B. Bystrica: I. Petrík (50. Stieranka) - P. Frühauf, M. Richter, V. Vlk, Biro, Tomaška, Rimmel, Brumerčík, Mrena - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský - Dian, Štolc, Škvaridlo - J. Babic, Češík, Paľov

Kežmarok: Budai (13. Klempa) - Marcinko, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, J. Hrubý, M. Žemba - Škovira, Bartečko, Schneider - P. Segľa, Palovčík, Drotár - Čížek, Pavličko, Fedor - Svitana, Slaninák, Havíra

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Mali sme rýchly nástup a strelili sme rýchle góly. Zbytočnými vylúčeniami sme však v druhej tretine dovolili súperovi zápas zdramatizovať. Gól Pardavého na začiatku tretej časti hry nás dostal do pohody a potom sme už vývoj záapsu kontrolovali. Teší nás vysoké víťazstvo. Verím, že nás dobre naštartuje do ďalších dvoch ťažkých zápasov v Košicich a doma so Slovanom.

Jerguš Bača (asistent trénera Kežmarku): "Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovane a nezvládli sme prvú tretinu. V druhej časti hry sme sa vrátili do duelu. Bystrica však dala v závere tejto časti hry štvrtý gól, ktorý napokon rozhodol. V tretej tretine bolo na ľade už iba jedno mužstvo. Nepovedal by som, že mojím zverencom odišla morálka. Hrali sme však často v oslabeniach a to domáci využili."

Dráma napokon pre šťastnejších Popradčanov

Ako prvý vyskúšal pozornosť hosťujúceho Ondrejku Šechný, pričom vzápätí musel Šimonovič čeliť úniku Pašeka. V 4. min dosiahli Popradčania gól, ktorý však rozhodca Krist neuznal.

Skrčenému Ondrejkovi sa puk po strele skotúľal po chrbte do bránky a keďže ho rozhodca na chvíľu stratil z dohľadu, pískol skôr ako spadol za bránkovú čiaru. Krátko nato v oslabení akciu dvoch na jedného zakončil Kolusz len do skalického brankára a Šimonovič si poradil v skrumáži s pokusmi Kocáka.

V 10. min sa hostia ujali vedenia, keď si Zálešák položil Šimonoviča a bezpečne zakončil. V nasledujúcich minútach Ondrejka svojich viackrát podržal, keď najmä strely Kolusza a Buca volali po góle. V 16. minúte pridali Skaličania druhý úspech, keď po fatálnej chybe Procházku si pri rozohrávke Višňovský s Kutálekom dokonale rozobrali Šimonoviča a druhý menovaný pohodlne zasunul do prázdnej bránky.

V prostrednej časti si aktívni Popradčania vytvorili súvislý tlak, ktorému však hostia úspešne odolali. Ani najvyloženejšie šance Krotáka a Lapšanského neskončili gólom. Tretia tretina začala presilovkou Popradčanov o dvoch hráčov, ktorú síce nevyužili, ale v následnej početnej výhode piatich proti štyrom vsietil kontaktný gól zblízka Slovák.

Domáci sa nadýchli k náporu, ktorého výsledkom bol vyrovnávajúci gól z hokejky Haščáka v 52. min. Skalica mohla strhnúť vedenie na svoju stranu o dve minúty neskôr, zo skrumáže pred popradskou bránkou vyšli lepšie aj so šťastím domáci obrancovia. Rozuzlenie priniesol už úvod predĺženia, keď už v 23. sekunde rozhodol zápas v prospech Popradu Lapšanský.

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK 36 Skalica 3:2 po predĺž. (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

Góly: 44. Slovák (Holečko, Bambúch), 52. Marcel Haščák (Buc, Jarolín), 61. A. Lapšanský (A. Kroták) - 10. Zálešák (J. Mikúš, M. Ivičič), 16. Kutálek (T. Višňovský)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Müllner, Šefčík, 1202 divákov

Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, O. Malinský, Procházka, Bambúch, P. Bakoš - A. Kroták, A. Lapšanský, Kolusz - Marcel Haščák, Jarolín, Buc - Holečko, Šechný, Martin Slovák - Bartánus, Martin Segľa

Skalica: Ondrejka - Gründling, M. Ivičič, Jendek, Ďurák, Škadra, Šille, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Šátek - T. Višňovský, Kutálek, D. Pašek - Horský, F. Novák

Tibor Turan (tréner Popradu): "Od začiatku sme videli veľmi dobrý hokej z oboch strán. My sme z nepochopiteľných príčin urobili dve individuálne chyby a Skalicu sme poslali do vedenia. Od druhej tretiny sme zmenili útočný herný systém, čo nám prinieslo ovocie, ale nie také, aké sme si predstavovali. Vytvorili sme si tlak, ale zase bez gólov. Tie sa nám podarilo streliť až v tretej tretine a v predĺžení. Chlapci si za svoju bojovnosť a drinu víťazstvo zaslúžili."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Náš vstup do zápasu bol presne taký ako sme si predstavovali. Boli sme aktívni v streľbe aj v korčuľovaní a po prvej tretine bolo 2:0. V druhej však trošku prišlo herné uspokojenie, ale aj tak sme tlaku Popradu odolali. V tretej tretine sme však dve individuálne chyby rozhodli, že sa predlžovalo a potom uspel Poprad."

Trenčín v Martine neuspel

V prvej tretine sa domáci ťažko vyrovnávali s dobre organizovanou hrou súpera. Trenčín už v 4. min išiel do vedenia, keď sa Radulay drzo pretlačil pred Dzubinu, ktorý nezabránil tomu, aby puk prekĺzol do jeho bránky.

Martin hru postupne vyrovnal, snažil sa odpovedať rovnakou mincou, ale Říha, Macho a Appel si vtedy ešte len zacieľovali mušku. Pre vývoj zápasu bol určujúci nástup domácich po prvej prestávke. Martin vďaka Říhovi vyrovnal už v 22. sekunde druhej časti hry. Od tohto momentu sa hostia čoraz viac dostávali do problémov, domáci začínali mať zreteľnú prevahu, čo sa odzrkadlilo aj na skóre.

V 28. min v početnej výhode Martina Appel zakončil svoj blafák najlepšie ako vedel - 2:1.

O dve min neskôr sa puk v trenčianskej sieti trepotal aj tretíkrát, keď Dornič bombou z uhla nachytal na hruškách brankára Kováča. Aj v ďalšom priebehu druhej tretiny mali domáci navrch, ale strelecky sa už nepresadili. Po umývaní hláv v kabíne začal Trenčín v tretej tretine lepšie.

V úvode tejto časti hry si Dukla vypracovala niekoľko šancí, ale Dzubina bol vždy pozorný. Martin mohol poistiť svoj náskok v 45. min, ale Říha pri blafáku stroskotal na Kováčovi. Domáci si potom už len kontrolovali vedenie a keďže hostia už neprekročili svoj tieň, na konečnom výsledku 3:1 pre Martin sa už nič nezmenilo.

MHC Martin - Dukla Trenčín 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Góly: 21. L. Říha (Vantroba, M. Macho), 28. Appel (L. Říha), 30. I. Dornič (M. Beran, Török) - 4. T. Radulay (Marek Haščák)

Vylúčení: 5:7, naviac: 9. Kútny na 10 min za nešportové správanie, 27. Paroulek (obaja Trenčín) na 10 min za nešportové správanie presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Orolin, Gajan, 2800 divákov

Martin: Dzubina - Kolba, Vantroba, J. Polák, Babka, Drgoň, I. Ďatelinka - Appel, M. Macho, L. Říha - Török, M. Beran, I. Dornič - Džerinš, Mahdalík, Marek Hovorka

Trenčín: Kováč - Fatyka, V. Urban, Homer, Křetinský, P. Mikuš, Gábriš, Bobček, J. Mikuš - S. Saliji, Valčák, Paroulek - Nedorost, M. Trochta, V. Nemec - T. Radulay, Marek Haščák, Kútny - Lelenas, Kóňa, O. Ďuriš

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "V prvej tretine hrali oba tímy viac zozadu, mužstvá sa viac-menej len oťukávali. Prvý gól sme dostali po hrúbke, a to poznačilo našu hru. Boli sme trochu v útlme. Našťastie, potom sme sa znovu rozbehli. V druhej časti hry sme zvýšili agresivitu, viac sme súpera napádali a tromi gólmi sme nielenže otočili zápas, ale rozhodli aj o svojom víťazstve. V tretej časti hry sme sústredili všetky sily na bránenie a súpera sme k ničomu vážnemu nepustili. Chcem sa hráčom poďakovať za kvalitný výkon."

Július Pénzeš (tréner Trenčína): "V prvej tretine sme dodržiavali taktické pokyny. Dôsledne sme pokrývali stredné pásmo a bleskovo vyrážali do protiútokov. Dostali sme sa do vedenia, čo nás psychicky povzbudilo, ale zlom nastal v druhej tretine. Všetky tri góly sme inkasovali po našich chybách, čo by sme si v ďalšom zápase mali odpustiť. Mrzí ma, že naši beci vyrážali dopredu namiesto toho, aby si strážili svoje posty vzadu. To potom znamenalo prečíslenie súpera. Takto sme vlastne dostali všetky tri góly. V tretej tretine sme mali sťaženú pozíciu, lebo s dvojgólovým mankom sa hrá ťažko a domácich sme už nedokázali dostať do úzkych."

Bartoš rozhodol o víťazstve domácich

Vypredaná Steel aréna sledovala výborné stretnutie. Prvú príležitosť mal už v 1. min Liščák, Hudáček však jeho strelu vyrazil. V 3. min tvrdo vypálil Kropáč, domáci Hudáček zasiahol aj so šťastím, puk vyrazil, ten zostal stáť tesne pred bránkovou čiarou, ale gól z toho nebol.

Potom prišli príležitosti Košíc, Faithov bekhend si postrážil Hovi a nájazd Hunu v oslabení sa skončil tiež na brankárovi Slovana. Hudáček sa nenechal prekvapiť strelou Laža spomedzi kruhov v presilovke. Hovi musel čeliť ďalšiemu nájazdu tentoraz Šimurdu, opäť bol úspešný. Domáci išli do vedenia po presilovke Košíc, keď Vaic v 12. min trafil puk vo vzduchu 0:1.

No už v 14. min sa začínalo odznova. Šimurda sa dobre zorientoval pred bránkou a dorážkou vyrovnal. Krátko nato mohol strhnúť vedenie na domácu stranu Faith, opäť sa však zaskvel Hovi. Ten si poradil aj s delovkou Húževku, v 18. min vychytal Hunu, no a sekundu pred prvou prestávkou minul Jenčík odkrytú belasú bránku.

Hneď v úvode druhej tretiny bol Šťerbák osamotený medzi kruhmi, no fínsky gólman sa nenechal prekvapiť. Podobne ani Hudáčkek, ktorý v 21. min zlikvidoval sólo Laža a v zapätí aj jeho dorážku. Pri hre štyroch proti štyrom bol Hubom v úniku faulovaný Huna, nasledovalo trestné strieľanie, ale Huna trafil iba žŕdku.

Košičania udreli v 30. min, keď Špelda spoza vlastnej bránkovej čiary vysunul Kmiťa a ten svoje sólo zakončil rutinérsky. Košická radosť trvala len viac ako minútu, lebo Slovan pri presilovke rozobral štvoricu domácich hráčov a Lažo poslal puk nekompromisne do siete. V 24. sekunde tretej tretiny trafil Faith z uhla do vinkľa. Košice vyhrávali, ale Slovan kontroval v 47. min. Kováčik od modrej prestrelil Hoviho.

Po druhý raz v zápase išli hostia do vedenia v 54. min zásluhou Laža, ktorý zachytil nepresnú prihrávku Rafaja a na dvakrát dostal prihrávku do siete, ale oceliari v 55. min odpovedali. Špelda pálil od modrej, Húževka puk šikovne tečoval 4:4. V 30. sekunde predĺženia prestrelil Bartoš Hoviho a svojmu tímu zabezpečil víťazstvo.

HC Košice - Slovan Bratislava 5:4 po predĺž. (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)

Góly: 14. Šimurda (Jenčík, Ščurko), 30. Kmiť (Špelda), 41. J. Faith (P. Bartoš, Gajdoš), 55. Húževka (Špelda, Kmiť), 61. P. Bartoš - 12. Vaic (Döme), 31. Lažo (Sersen, Vaic), 47. J. Kováčik ( Kukumberg, Uram), 54. Lažo

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Horínek, 8347 divákov

Košice: J. Hudáček - M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, P. Mocek, Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Rataj - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, Ščurko, Jenčík

Slovan: Hovi - Pavlas, M. Hruška, Devečka, Sersen, Hančák, J. Kováčik, Huba, Petré - Liščák, Hreus, Hujsa - Döme, Vaic, Lažo - Kropáč, Kukumberg, Uram - A. Bezák, Baček, Gráčik

Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): "Diváci videli kvalitný zápas. Padlo v ňom veľa gólov, chyby sa robili na oboch stranách. Aj keď sme začali trochu ustráchane, pomaly sme sa do toho dostali. Gól v predĺžení, to je vabank. Chcel by som poďakovať všetkým hráčom."

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Bolo to kvalitné stretnutie. Najmä my sa z neho musíme poučiť, zdvihnúť hlavy a ísť ďalej. S niektorými hráčmi sa budeme musieť pozhovárať trochu tvrdšie."

SR"20" 10 2 0 0 0 0 8 19:45 6

(počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body)

Domov»Hokej»Slovensko»Liptovský Mikuláš rozdrvil v súboji o 2. miesto Zvolen 8:1